Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

01 jún 2021 - 10:01
INZERCIA

Prvá fáza Zelených Vlčiniec v Žiline je skolaudovaná

Bytový projekt Zelené Vlčince I. v Žiline úspešne a podľa harmonogramu získali kolaudačné rozhodnutie. Už čoskoro budú všetky byty odovzdané ich novým majiteľom. Ulica, kde stoja nové bytové domy dostala meno Pražská.

„Kolaudačné konanie I. etapy projektu, čiže bytových domov A a B, prebehlo podľa plánu a dnes sa už môžeme tešiť na najpríjemnejšiu fázu projektu, ktorou je odovzdávanie nových bytov ich majiteľom. Naša práca a zanietenie však týmto nekončí, keďže súčasne pracujeme už na výstavbe II. a príprave III. etapy,“ hovorí Milan Dubec, CEO spoločnosti Reinoo, a.s. 

V populárnej lokalite teda vyrástli dva osempodlažné rezidenčné domy so 142 bytmi s výborným dispozičným riešením, nadštandardne veľkými balkónmi a vonkajším i podzemným parkovaním. Najvyššie podlažie oboch bytových domov je ustúpené a ponúka priestor pre strešné 2, 4 a 5 izbové byty kategórie PREMIUM s rozľahlými terasami. Zároveň bolo doteraz vybudovaných 140 garážových a 60 nadzemných státí.

Bytové domy sú situované na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince, v rozmedzí ulíc Bulharská a Moskovská. Pri výstavbe bol dôraz kladený na využitie ekologických riešení a udržaní zelene.

Súčasťou projektu je aj výsadba nových stromov s výškou až 12 metrov, inštalácia vsakovacích nádrží a zapustených kontajnerov, ako i zelené vegetačné strechy s izolačnými vrstvami, ktoré podporujú dobrú mikroklímu prostredia a zabraňujú prehrievaniu budovy a okolia. Ekologické riešenia sú funkčné od prvého dňa ich aplikácie, čiže majitelia nových bytov pocítia ich výhody okamžite. 

V súčasnosti je už v predaji a zároveň aj vo výstavbe aj II. etapa, ktorú tvoria bytové domy C a D. Projekt ako celok sa teší veľkému záujmu, aktuálne je predaných viac ako 97% bytov I. etapy a 80% bytov II. etapy. Ponuka sa zo dňa na deň prirodzene kvôli vysokému záujmu zužuje. Kompletnú ponuku bytov II. etapy nájdete na adrese www.zelenevlcince.sk/byty

Projekt bude ďalej pokračovať III. etapou, bytovými domami E,F a G. 

Zelené Vlčince do lokality prinesú:

- Navyše 60 parkovacích miest (10 s elektronabíjačkami), ktoré budú slúžiť všetkým občanom. Vybuduje sa stanovisko „kia bike“ a elektrokolobežiek.
- Detské ihrisko bude sprístupnené pre všetkých obyvateľov. Bude väčšie ako pôvodný zámer a bude ho dopĺňať aj „workoutové“ ihrisko.
- Celý projekt bude mať naddimezovaný počet parkovacích miest, ktoré sú z dvoch tretín schované v suterénoch alebo podzemiach budov.

Viac informácií
Web: www.zelenevlcince.sk 
Facebook: https://www.facebook.com/ZeleneVlcinceZA/
Instagram: zelenevlcince
Email: info@zelenevlcince.sk Zdroj: PR Zelené Vlčince


Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
00:56
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
23:26
Strečno
Zver pri ceste
22:38
Radoľa
Zver pri ceste
21:59
Estakáda
Policajná hliadka
21:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia