Dnes najčítanejšie
FOTO + VIDEO: V rozšírenej križovatke diaľnic D1 a D3 pokladajú asfalt, uzávierky potrvajú do 23. mája

04 máj 2021 - 15:24

V okrese Žilina vykonali už cez milión AG testov, tretina čitateľov absolvovala vyše 20 výterov

Foto: V okrese Žilina vykonali už cez milión AG testov, tretina čitateľov absolvovala vyše 20 výterov
Foto: ilustračné - pixabay

V uplynulých dňoch prekročil počet vykonaných antigénových testov v samotnom okrese Žilina hranicu jedného milióna, zároveň s tým sme realizovali anketu medzi čitateľmi, v ktorej sme sa pýtali koľkokrát absolvovali antigénové alebo PCR testovanie.

Z odpovedí vyše 2 000 ľudí vyplýva, že až tretina absolvovala vyše 20 výterov. Ďalej v poradí nasleduje skupina v rozmedzí 10 až 15 výterov, ktorej patrí štvrtinový podiel. Nula až päť výterov absolvovalo 18 percent hlasujúcich, 5 až 10 výterov 13 percent a najmenej hlasujúcich je zaradených v kategórii 15 až 20 absolvovaných výterov.

Koľko antigénových alebo PCR výterov ste doteraz absolvovali?Nula až päť výterov absolvovali najmä ľudia, ktorí patria medzi kritickú infraštruktúru alebo vekovo spĺňali podmienky na skoré očkovanie. Takisto môžu do tejto skupiny spadať osoby s prekonaným ochorením v začiatkoch, keďže dnes už stačí na výnimku z potreby testovania prekonané ochorenie v uplynulých 180 dňoch. Rozhodnutím vlády lehota narástla dvojnásobok.

Keď pred niekoľkými týždňami poukázala poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Jana Bittó Cigániková, ktorá sa venuje oblasti zdravotníctva, na vysoký počet testovania, uviedla, že vykonanie jedného testu stojí štát 10 eur. V takom prípade by len v žilinskom okrese stálo samotné testovanie 10 miliónov eur. Pre porovnanie je to približne osmina ročného rozpočtu mesta Žilina.

Milión vykonaných testov v okrese Žilina odhalilo 10 669 pozitívnych výsledkov, dohľadať jedného pozitívneho človeka tak vo veľmi hrubom prepočte vychádza na sumu 937 eur. 156 reakcií


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
00:43
Budatínska Lehota
Iné nebezpečenstvo
00:13
Strečno
Prekážka na ceste
22:11
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:54
Strážov
Jama na ceste
21:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia