Dnes najčítanejšie
Mesto Žilina odstránilo zábrany na ceste z Bytčice do Rosiny, po pár hodinách sa tam objavili opäť
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

26 marec 2021 - 17:03

DPMŽ spustil predaj nových dopravných kariet, od 1. apríla platí v Žiline nová tarifa

Počnúc prvým aprílovým dňom začne v Žiline platiť nová tarifa mestskej hromadnej dopravy, Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) v piatok 26. marca spustil elektronický predpredaj nových dopravných kariet. Tie je možné zakúpiť prostredníctvom nového e-shopu na internetovej stránke: www.dopravnakarta.dpmz.sk

Po spustení novej tarify bude súčasná čipová karta bude úplne nahradená novou dopravnou kartou. Na elektronické vybavenie dopravnej karty je potrebné byť registrovaný a mať vytvorený účet v elektronickom obchode DPMŽ. Po registrácii je potrebné požiadať o vystavenie dopravnej karty a následne si kartu pridať k účtu.

Účet si môže vytvoriť iba osoba staršia ako 16 rokov. Dopravné karty pre deti do 16 rokov musí spravovať ich zákonný zástupca. K jednému účtu môže mať cestujúci pridaných aj viacero dopravných kariet a pohodlne ich spravovať na jednom mieste.

Cena dopravnej karty je 5,50 eura. Cestujúci si môže vybrať spôsob doručenia, a to buď formou osobného odberu zdarma na predajnom mieste alebo doručenia poštou v cene 3,50 eura. Pri platbe v e-shope si cestujúci môže vybrať medzi online platbou kartou alebo formou okamžitej platby, prostredníctvom prevodu z internetbankingu v piatich slovenských bankách.

V prípade, že cestujúci v súčasnosti vlastní čipovú kartu kratšie ako dva roky, teda v záručnej dobe, môže využiť možnosť vybavenia novej dopravnej karty za zvýhodnenú cenu 2 eurá.

Vybavenie dopravnej karty za zvýhodnenú cenu je možné od 1. apríla vykonať iba osobne na predajnom mieste dopravného podniku Nákup predplatného cestovného lístka a dobitie kreditu na elektronickú peňaženku prostredníctvom e-shopu bude spustené dňa 1. apríla. Návody a ďalšie informácie nájdete na www.dopravnakarta.dpmz.sk


 

 

 

 

 

 
192 reakcií


Dopravný servis
Cesta I/64
Kolóna
16:25
Strečno
Policajná hliadka
16:10
Oškerda
Policajná hliadka
15:59
Cesta I/64
Prekážka na ceste
15:25
Oškerda
Policajná hliadka
15:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia