Dnes najčítanejšie
K otvoreniu diaľničného privádzača s novým úsekom D1 stále nedošlo, NDS uvádza, že to bude čoskoro

04 december 2020 - 09:29

V Budatínskom parku opravili chodníky, kameň nahradili mlatové povrchy

Foto: V Budatínskom parku opravili chodníky, kameň nahradili mlatové povrchy
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Žilinský samosprávny kraj ukončil opravu chodníkov v areáli a parku Budatínskeho hradu, kamenné chodníky nahradili tzv. mlatové povrchy. V obľúbenom parku opravili časti vedúce od vstupu popri Budatínskom hrade až k zadnej terase hradu s bufetom. 

„Pôvodné chodníky boli vo veľmi zlom technickom stave, nakoľko použitý systém - kameň ukladaný do betónu, no predovšetkým nevhodný typ použitého kameňa, spôsobili výraznú deštrukciu pochôdznej plochy,“ vysvetlil riaditeľ odboru správy majetku a investícií ŽSK Peter Mrvečka.

Kameň na chodníkoch sa rozpadával a odlupoval od podkladného betónu, čo robilo problémy pri chôdzi najmä mamičkám s kočíkmi, malým deťom, či ľuďom s telesným znevýhodnením.

FOTO: ŽSK

Nové chodníky sa zároveň rozšírili a na ich rekonštrukciu bola použitá technológia s mlatovým stmeleným povrchom. Tento typ chodníkov sa nachádza vo väčšine parku v časti od rieky Kysuca. Úpravou chodníkov tak došlo aj k zosúladeniu chodníkov parku.

Celú stavbu sa podarilo zrealizovať za niekoľko mesiacov. „Oprava chodníkov bola schválená v septembri tohto roku. Vtedy sa začalo s úpravou projektu a prípravou verejného obstarávania. Dnes už je možné sa prejsť po nových chodníkoch. Veríme že návštevníci hradu a parku uvítajú a pocítia túto pozitívnu zmenu,“ uzavrel Mrvečka.548 reakcií
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
16:37
Strečno
Policajná hliadka
16:09
Strečno
Jama na ceste
16:00
Košická
Jama na ceste
15:57
Strečno
Jama na ceste
15:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia