Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

10 október 2020 - 13:54

V dopoludňajších hodinách havaroval v Strečne opitý vodič, s kamiónom sa prevrátil mimo cesty

Foto: V dopoludňajších hodinách havaroval v Strečne opitý vodič, s kamiónom sa prevrátil mimo cesty
Foto: KR PZ Žilina

Dnes 10. októbra v dopoludňajších hodinách došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Strečno (okres Žilina) k dopravnej nehode, pri ktorej sa kamión prevrátil mimo cesty. Vodič po nehode absolvoval dychovú skúšku na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,94 promile a bol našťastie len jednorazovo ošetrený.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 39-ročný vodič viedol nákladné vozidlo s návesom v smere od Žiliny na Martin. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel vpravo mimo vozovku, kde sa s vozidlom prevrátil. Po dopravnej nehode sa podrobil dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom,“ spresňuje polícia na sociálnej sieti.

Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. V predmetnej veci prebieha vyšetrovanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Počas dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody bola cestná premávka striedavo riadená príslušníkmi polície do voľného jazdného pruhu.

„Apelujeme na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Treba si uvedomiť, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nejde dokopy,“ uzatvára žilinská polícia.
317 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
23:45
Nemocničná
Policajná hliadka
18:53
Závodská cesta
Jama na ceste
18:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:42
Rosina
Prekážka na ceste
18:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.