Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Žilinu zasiahlo husté sneženie, viaceré cesty sú šmykľavé. Pri nemocnici sa prevrátilo auto na strechu

20 júl 2020 - 17:03

Žilina podporí grantmi 70 projektov a 5 inštutúcií, celkovo rozdá 126-tisíc eur

Foto: Žilina podporí grantmi 70 projektov a 5 inštutúcií, celkovo rozdá 126-tisíc eur
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Mesto Žilina podporí žiadosti o grant v piatich oblastiach sumou viac ako 82-tisíc eur, tú si rozdelí 70 projektov. Okrem toho poskytne inštitucionálnu podporu piatim inštitúciam v celkovej výške 24-tisíc eur. Výsledná suma dotácií je približne polovičná oproti plánu, pôvodné zámery skresali úsporné opatrenia pre aktuálnu pandémiu.

Do grantového systému v oblasti kultúry sa tento rok zapojilo celkom 39 projektov a celkovou sumou 40-tisíc eur bude podporených 27. Päť projektov nesplnilo podmienky výzvy.

Na podporu športových aktivít bolo vyčlenených 17-tisíc eur. Žiadatelia podali spolu 31 projektov, finančnú podporu dostane 19 z nich. Podmienky poskytnutia grantu nesplnili štyri projekty.

V oblasti vzdelávania žilinská radnica podporí 11 aktivít celkovou sumou 10-tisíc eur. V oblasti životného prostredia sa o podporu uchádzalo deväť projektov, z ktorých jeden nesplnil podmienky výzvy. Na uskutočnenie zvyšných je vyčlenených spolu 10-tisíc eur.

Z celkovej sumy 10-tisíc eur na podporu projektov v oblasti sociálnej a zdravotnej starostlivosti sa tento rok vyčerpá viac ako 5 700 eur na podporu piatich aktivít.

So žiadosťami o inštitucionálnu podporu sa zapojilo päť subjektov, ktoré mesto podporí čiastkou viac ako 24-tisíc eur zo schváleného rámca 30-tisíc eur.


„Teším sa zo záujmu organizácii a inštitúcii o grantovú podporu mesta. Napriek mimoriadnej situácii s koronavírusom, ktorá bola spojená s mnohými úspornými opatreniami, sa nám podarilo vyčleniť finančné prostriedky na podporu dobrých aktivít. Želám úspešným žiadateľom, aby sa projekty podarilo zrealizovať a všetkým, ktorí sa ich zúčastnia, veľa zážitkov a dobrých dojmov,“ povedal žilinský primátor Peter Fiabáne.        

Záujemcovia sa mohli do výzvy na predkladanie žiadostí o grant zapojiť do 3. apríla. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v súvislosti so šírením nového koronavírusu, bolo hodnotenie predložených žiadostí pozastavené. Každý predložený projekt vyhodnotili jednotlivo členovia grantovej komisie, ktorí mu pridelili body na základe verejne dostupných kritérií. Na základe bodov určila grantová komisia poradie projektov a tiež aj návrh na výšku podpory.

„S úspešnými žiadateľmi, ktorým bola pridelená grantová dotácia, bude uzatvorená zmluva o poskytnutí grantovej dotácie. Zmluvy sa budú podpisovať od prvého augustového týždňa. Úspešných žiadateľov budeme ohľadom podpisu zmluvy kontaktovať,“ informovala Ingrid Dolníková, vedúca odboru školstva, kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Žiline.   

Vyúčtovanie budú musieť žiadatelia predložiť najneskôr 15. novembra 2020 podľa podmienok uvedených v zmluve o poskytnutí grantovej dotácie. Povinnosťou úspešných žiadateľov je okrem iného aj 30-percentné spolufinancovanie projektu.

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:52
Strečno
Uzavretá cesta
03:09
Strečno
Prekážka na ceste
23:56
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:15
Strečno
Jama na ceste
23:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina