Dnes najčítanejšie
Bulvár v Žiline čaká budúci rok premena, zosúladenie investičných akcií ušetrí peniaze

28 apríl 2020 - 12:34

Pozitívne testovaní pribúdajú v jednotkách, odborníci varujú pred uspokojením so situáciou

Foto: Pozitívne testovaní pribúdajú v jednotkách, odborníci varujú pred uspokojením so situáciou
Foto: ilustračné

Na aktuálnej tlačovej konferencii s názvom “Výzva – nepokazme si to” dnes premiér Igor Matovič ocenil výrazné spomalenie rastu pozitívne testovaných prípadov na koronavírus na Slovensku.

Spolu s epidemiológmi a odborníkmi apeloval na ľudí, aby opatrenia ako nosenie rúšok či dodržiavanie vzdialenosti ľudia rešpektovali naďalej. Ekonomika sa postupne otvára, o to dôležitejšie bude podľa slov odborníkov dodržiavať opatrenia naďalej.

„Trend je, zdá sa, pozitívny a ja len môžem poďakovať všetkým, ktorí sa o to pričinili. Najhoršie je upadnúť do sebauspokojenia. Vieme si predstaviť pokračovanie trendu uvoľňovania, ale stále platí stratégia niečo za niečo. Rizikový je stále režim na hraniciach, druhá vlna vždy zahŕňa importované prípady,“ dodal prof. Vladimír Krčméry s tým, že zvoľnenie stratégie nosenia rúšok považuje za riziko.

Ak by sa podľa neho zistilo, že ľudia prestávajú dodržiavať tento typ prevencie, mohlo by to viesť k negatívnym následkom podobne ako v niektorých zahraničných krajinách. Dnes zasadne ústredný krízový štáb.

Za včerajší deň pribudli traja odhalení infikovaní, deň predtým mali pozitívny test dve osoby. Celkom bolo vykonaných 75 866 testov, v krajine máme zatiaľ 20 úmrtí v súvislosti s koronavírusom.

102 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
23:37
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
23:24
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:52
Strečno
Kolóna
22:37
Strečno
Jama na ceste
22:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia