Dnes najčítanejšie
Župné vakcinačné centrá v Žilinskom kraji majú voľné kapacity cez víkend aj týždeň
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

25 november 2019 - 11:19

Ďalší úspech žilinských karatistov: Tomáš Králik a Sarah Hrnková sa stali víťazmi slovenského pohára

Foto: Ďalší úspech žilinských karatistov: Tomáš Králik a Sarah Hrnková sa stali víťazmi slovenského pohára
Foto: Karate Klub Žilina

V sobotu 16. novembra sa v Šuranoch konalo druhé kolo slovenského pohára v karate dorastencov, juniorov a U21. Turnaj je zároveň postupovým turnajom na Majstrovstvá Slovenska v týchto vekových kategóriách a tiež nominačným turnajom na Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať vo februári v Budapešti.

Reprezentanti Karate Klubu AC UNIZA Žilina v Šuranoch predviedli niekoľko skvelých výkonov a domov si odniesli dovedna 5 medailí.  Najlepšie si počínal Tomáš Králik, ktorý dominoval v kategórii mladších dorastencov do 55 kg. Tomáš zlatom potvrdil aj víťazstvo z prvého kola SP v Košiciach a stal sa tak celkovým víťazom slovenského pohára. Napodobnil tým Sarah Hrnkovú, ktorá síce v Šuranoch neštartovala, no víťazstvo v prvom kole jej napokon stačilo na celkové prvenstvo.

Vynikajúce výkony tiež podala Miroslava Pevalová, ktorej žreb vôbec nebol jednoduchý. Cez dve náročné súperky sa prebojovala až do finále. Tam na ňu čakala súperka, ktorá na nedávnych MS v Chile obsadila vynikajúcu 5. priečku. Mirka finálový zápas rozbehla veľmi dobre, pričom dva krát viedla dvojbodovým rozdielom. Svoje vedenie si však v závere nepostrážila a pre svoj klub získala striebornú medailu.

Veľmi dobré výkony podali aj Aneta Pechotová, Stella Bytčanek a Michal Kočuta, ktorí doplnili medailovú zbierku o bronzové medaily.

Všetkým úspešným karatistom gratulujeme a prajeme úspešný záver prípravy na blížiace sa MSR, ktoré sa uskutočnia 7. decembra v Trnave.
105 reakcií
Zdroj: Karate Klub Žilina


Dopravný servis
Bytčická
Policajná hliadka
16:55
Oškerda
Policajná hliadka
16:53
Strečno
Policajná hliadka
16:40
Oškerda
Policajná hliadka
16:30
Kamenná
Dopravná nehoda
16:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia