Dnes najčítanejšie
VIDEO: Po Žiline a okolí sa pohybujú dvaja neznámi muži, ktorí si obzerajú a poškodzujú autá
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

21 november 2019 - 13:29

PROGRAM: S Bábkovým divadlom Žilina bude december skutočne rozprávkový

Foto: PROGRAM: S Bábkovým divadlom Žilina bude december skutočne rozprávkový
Foto: Bábkové divadlo Žilina

Za balkónovými dverami už vykúka pripravený stromček, v kuchyni rozvoniavajú medovníky a Bábkové divadlo Žilina aj tento rok oprášilo ten správny programový mix plný vianočnej atmosféry. Prvým a druhým decembrovým titulom v rámci nedeľných predstavení pre verejnosť bude Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke, v ktorej sa štyria popletení herci rozhodnú, že narýchlo zahrajú svoj najobľúbenejší kus o dievčatku, babičke, horárovi a vlkovi.

Garantujeme Vám, že Vy a Vaše deti od 3 rokov budete mať o zábavu postarané. A dokonca, 8. decembra zavíta do bábkača po predstavení obľúbená trojica – Mikuláš, Anjel a Čert, ktorá sa už teraz teší na všetkých malých, ktorí poslúchali, ako aj na tých, ktorí počas roka vyparatili nejakú neplechu.

Posledným nedeľným titulom v tomto roku bude čarovná a výpravná Perinbaba. Príbeh o Alžbetke a Jakubovi netreba žilinskému divákovi predstavovať, počtom zimných repríz je v našom repertoári za 10 rokov suverénne na prvom mieste. Na svoje si určite prídu všetky vekové kategórie od 6 rokov, a aby sme zasýtili divácky záujem, Perinbabu ako darček uvádzame aj ako večerné predstavenie v rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých a ich deti.

Aj v decembri sa môžete tešiť na Sobotu s rozprávkou – hravé čítanie a tvorivé dielne pre deti od 3 rokov, ktoré v divadle pripravujeme v spolupráci s najlepším kníhkupectvom v meste - Artforum Žilina. A pretože nám na čítaní deťom záleží, na aktuálny knižný titul v deň jeho čítania ponúka kníhkupectvo 20% zľavu.

Ďakujeme za neskutočný rok 2019, plný vypredaných predstavení, troch premiér, festivalu Bábková Žilina a veľa iného, a tešíme sa na Vás aj v roku 2020, kedy oslávime nielen 100 rokov divadla na Slovensku, ale aj výročie podstatne bližšie - neuveriteľných 70. rokov Bábkového divadla Žilina.

Ďakujeme, že ste s nami. Za celé Bábkové divadlo Žilina Vám prajeme krásne, pokojné a požehnané sviatky v kruhu tých najbližších. 

  • 1. 12. 2019 o 16:00 hod. Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke 
  • 8. 12. 2019 o 16:00 hod. Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke – mikulášske predstavenie 
  • 14. 12. 2019 o 10:00 hod. Sobota s rozprávkou (hravé čítanie a tvorivé dielne v BDŽ) 
  • 15. 12. 2019 o 16:00 hod. Perinbaba
  • 18. 12. 2019 o 18:00 hod. Perinbaba (v rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých a ich deti, veková vhodnosť: 6+)12 reakcií
Zdroj: Bábkové divadlo Žilina


Dopravný servis
Fatranská
Jama na ceste
21:58
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:12
Solinky, Centrálna
Práca na ceste
19:07
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
17:41
Strečno
Jama na ceste
17:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia