Dnes najčítanejšie
V lese na Liptove dnes našli mŕtveho muža, ide pravdepodobne o prvý prípad usmrtenia medveďom

26 september 2019 - 10:05

Na severnom okraji Hájika vyrastie nové parkovisko pre takmer stovku áut, počíta sa aj s dodávkami

Foto: Na severnom okraji Hájika vyrastie nové parkovisko pre takmer stovku áut, počíta sa aj s dodávkami
Foto: Dnešné parkovacie kapacity na Hájiku, podobne ako inde, nepostačujú

Na severnom okraji sídliska Hájik by mohlo už čoskoro vyrásť nové parkovisko. Upozornil na to žilinský mestský poslanec Ľuboš Plešinger, ktorý dlhodobo rieši situáciu parkovania na Hájiku. S riešením parkovania na Hájiku mu pomáhajú projektanti Ing. Michal Benko a Ing. Michal Loffler, ktorý štúdiu parkoviska na ul. M. Bela vypracoval.

„Na parkovisku je navrhnutých 97 miest, aby sme v projektovej príprave nemuseli žiadať o EIA, čím sa urýchli celý proces PD a následne aj realizácie parkoviska. Teší ma, že od zmeny funkcie daného územia v ÚP mesta, ktorú som inicioval v roku 2018, sa celkom rýchlo blížime k cieľu. Snahou poslancov je a robíme všetko preto, aby bola čím skôr spracovaná projektová dokumentácia a následne vysúťažený dodávateľ stavby,“ opisuje poslanec Ľuboš Plešinger. 

Podporu parkovisku M. Bela - priorite č.1 sídliska Hájik vyjadrili poslanci sumou 16.000 € z investičného poslaneckého fondu, ktorou disponovali pre rok 2019 a ktorú určili a nasmerovali práve na túto investíciu - vypracovanie projektovej dokumentácie. Nové parkovisko by malo výrazne odľahčiť neúnosnú situáciu s nedostatkom parkovacích miest. Časom bude slúžiť aj ako náhradné státie, keď sa začne budovať parkovisko/parkovací dom na ulici Baničova, kde v súčasnosti parkuje približne 80 vozidiel. Tieto sa budú musieť počas výstavby premiestniť inde v rámci sídliska.

Situácia plánovaného parkoviska / Zdroj: ‎Ľuboš Plešinger‎

„Projektová dokumentácia pre parkovisko na Baničovej je v súčasnosti v štádiu pripomienkovania EIA, sú k projektu vznesené pripomienky. V najbližšej dobe plánujem zvolať stretnutie kompetentných a posunúť sa aj v tomto projekte ďalej,“ spresnil Ľuboš Plešinger.

Na navrhovanom parkovisku na ulici Mateja Bela bolo naprojektovaných aj približne 15 miest pre dodávky s dĺžkou nad 5 metrov, čo výrazne pomôže malým podnikateľom s trvalým pobytom na Hájiku.

Podľa slov poslanca patrí toto parkovisko k najväčším prioritám sídliska a veľmi pomôže odľahčiť neúnosnú situáciu s parkovaním na Hájiku. „Verím, že čoskoro sa začne s jeho výstavbou. Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí sa na realizácii tohto zámeru spolupodieľajú,“ uzatvára poslanec Ľuboš Plešinger.
0 reakcií


Dopravný servis
Nemocničná
Práca na ceste
02:38
Estakáda
Jama na ceste
01:42
Nemocničná
Práca na ceste
00:07
Košická
Jama na ceste
23:23
Hričovská
Policajná hliadka
23:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia