Dnes najčítanejšie
VIDEO: V mestskej časti Bytčica prešiel vlak cez priecestie až po otvorení závor

20 január 2015 - 10:01

Policajti s hasičmi a pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci z Turzovky zachránili tri ľudské životy

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka spoločne s hasičmi a pracovníkmi rýchle zdravotnej pomoci zachránili tri ľudské životy. Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka bola v pondelok 19. januára pred ôsmou hodinou večer vyslaná do Turzovky (okres Čadca) k rodinnému domu. Na mieste sa nachádzali pracovníci rýchle zdravotnej pomoci, ktorí boli privolaní k odpadnutému dievčaťu, ale nemohli sa dostať do domu.

Policajti okamžite vyrazili na miesto, kde boli do dvoch minút. Cez sklo na dverách zbadali vo vnútri na zemi ležať chlapca, ktorý bol ešte pri vedomí. Následne sa násilím pokúšali dostať do domu cez okná aj dvere, ale nakoľko sa im to nepodarilo ihneď privolali hasičov. Tí prišli na miesto a za pomoci páčidla a búracej sekery vylomili dvere. Po vstupe do domu bolo zistené, že v dome sa okrem chlapca nachádzajú aj ďalšie dve osoby, ktoré boli v bezvedomí.

Policajti spoločne s hasičmi a záchranármi vyniesli všetky tri osoby z domu a začali s oživovaním. Na miesto boli privolaní ďalší záchranári, ktorí osoby prevzali a previezli do nemocnice. Policajti svojím konaním naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a spoločne so záchrannými zložkami zachránili 34 ročnú ženu a jej dve deti vo veku osem a 14 rokov.

V súvislosti s touto udalosťou vykonávame preverovanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Foto: ilustračné
0 reakcií


Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
21:26
Predmestská
Stacionárny radar
21:24
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
20:44
Rudinka
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia