Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má dnes popoludní zasiahnuť sneženie, spadnúť môže do 15 centimetrov snehu
Hľadáme posily: Redaktor / Editor

20 január 2015 - 10:01

Policajti s hasičmi a pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci z Turzovky zachránili tri ľudské životy

Foto: Policajti s hasičmi a pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci z Turzovky zachránili tri ľudské životy
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka spoločne s hasičmi a pracovníkmi rýchle zdravotnej pomoci zachránili tri ľudské životy. Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Turzovka bola v pondelok 19. januára pred ôsmou hodinou večer vyslaná do Turzovky (okres Čadca) k rodinnému domu. Na mieste sa nachádzali pracovníci rýchle zdravotnej pomoci, ktorí boli privolaní k odpadnutému dievčaťu, ale nemohli sa dostať do domu.

Policajti okamžite vyrazili na miesto, kde boli do dvoch minút. Cez sklo na dverách zbadali vo vnútri na zemi ležať chlapca, ktorý bol ešte pri vedomí. Následne sa násilím pokúšali dostať do domu cez okná aj dvere, ale nakoľko sa im to nepodarilo ihneď privolali hasičov. Tí prišli na miesto a za pomoci páčidla a búracej sekery vylomili dvere. Po vstupe do domu bolo zistené, že v dome sa okrem chlapca nachádzajú aj ďalšie dve osoby, ktoré boli v bezvedomí.

Policajti spoločne s hasičmi a záchranármi vyniesli všetky tri osoby z domu a začali s oživovaním. Na miesto boli privolaní ďalší záchranári, ktorí osoby prevzali a previezli do nemocnice. Policajti svojím konaním naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a spoločne so záchrannými zložkami zachránili 34 ročnú ženu a jej dve deti vo veku osem a 14 rokov.

V súvislosti s touto udalosťou vykonávame preverovanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Foto: ilustračné


Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
00:57
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:44
Na Horevaží
Prekážka na ceste
19:57
Oškerda
Prekážka na ceste
19:07
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
18:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia