Dnes najčítanejšie
Na území Žilinského kraja hrozí povodeň, SHMÚ vydal hydrologické výstrahy pre viaceré okresy

06 marec 2019 - 11:12

Na súťaži Hviezdoslavov Kubín 2019 sa predstavilo takmer 200 žiakov, pozrite si výsledkovú listinu

Foto: Na súťaži Hviezdoslavov Kubín 2019 sa predstavilo takmer 200 žiakov, pozrite si výsledkovú listinu
Galéria: 3 fotky
Foto: KrKS v Žiline

Postupová súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v tomto roku oslavuje 65 rokov. Na Radnici v Žiline sa 25. - 28. februára predstavilo takmer 200 žiakov a študentov, ktorí reprezentovali školy z okresu Žilina. Súťažiaci, pedagógovia, rodičia, ale aj porota, ocenili predovšetkým honosné priestory Radnice, ktoré celú súťaž pozdvihli na vyššiu úroveň.

Porota zložená z pedagógov - slovenčinárov a divadelníkov sa zhodla na tom, že v každej kategórii prevládala vyššia kvalita v prednese poézie. Pri hodnotení súťažiacich porota postupovala podľa kritérií hodnotenia uvedených v celoštátnych propozíciách súťaže a naplno využívala aj poznatky z workshopu Bližšie k umeleckému prednesu, ktorý sa konal začiatkom februára.

Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri ďalšom reprezentovaní žilinského regiónu na krajskom kole súťaže pod názvom Vajanského Martin, ktoré sa bude konať 2. - 3. - 6. mája 2019 v Martine. 

Výsledková listina 

1. kategória

próza 

  1. 1. miesto: Lucia Hudáková (CZŠ R. Zaymusa, Žilina)
  2. 2. miesto: Lujza Záhorcová (ZŠ s MŠ Hôrky)
  3. 3. miesto: Ester Birnerová (ZŠ Lichardova, Žilina)
  4. Čestné uznanie: Alexandra Vršanská (ZŠ Karpatská, Žilina)
  5. Čestné uznanie: Jakub Kubička (ZŠ SNP, Strečno)

poézia

  • 1. miesto: Alexandra Vráblová (Spojená škola, Belá)
  • 2. miesto: Matúš Vígľašský (ZŠ s MŠ Školská, Žilina – Závodie)
  • 3. miesto: Nina Holeštiaková (CZŠ s MŠ Dobrého pastiera, Žilina)
  • Čestné uznanie: Tatiana Altusová (ZŠ Lichardova, Žilina)
  • Čestné uznanie: Tomáš Kucko (ZŠ Lietava)

2. kategória

próza

  • 1. miesto: Paulína Paraličová (ZŠ Karpatská, Žilina)
  • 2. miesto: Eliška Pokorná (ZUŠ F. Špániho, Žilina)
  • 3. miesto: Ema Šindlerová (ZŠ s MŠ Višňové)
  • Čestné uznanie: Petra Blunárová (ZŠ Lipová, Rajec)
  • Čestné uznanie: Mária Tichá (ZŠ s MŠ Terchová – Struháreň)

poézia

  • 1. miesto: Nikola Otipková (ZŠ Karpatská, Žilina)
  • 2. miesto: Dominik Dlugoš (ZUŠ F. Špániho, Žilina)
  • 3. miesto: Aneta Špircová (ZŠ s MŠ Školská, Žilina – Závodie)
  • Čestné uznanie: Samuel Kšiňan (ZŠ Rajecké Teplice)
  • Čestné uznanie: Aneta Cabajová (CZŠ R. Zaymusa, Žilina)

3. kategória

próza

  • 1. miesto: Radoslav Káčerík (ZUŠ F. Špániho, Žilina)
  • 2. miesto: Dorota Uríková (ZŠ Rajecká Lesná)
  • 3. miesto: Ema Ďurišová
  • Čestné uznanie: Jakub Behančin (ZŠ Karpatská, Žilina)
  • Čestné uznanie: Michal Rzeszoto (SZUŠ Ružová, Žilina)

poézia

  • 1. miesto: Nela Turianová (CZŠ R. Zaymusa, Žilina)
  • 2. miesto: Nina Isteníková (SZŠ Oravská, Žilina)
  • 3. miesto: Anna Dubovcová (ZŠ Turie)
  • Čestné uznanie: Rebeka Račková (Gymnázium sv. Františka z Assisi, žilina)

4. kategória

próza

  • 1. miesto: Jakub Grof (Gymnázium Veľká Okružná, Žilina)
  • 2. miesto: Adriana Moravčíková (Gymnázium bilingválne, Žilina)
  • 3. miesto: Dominika Šošková (ZUŠ F. Špániho, Žilina)
  • Čestné uznanie: Alžbeta Mažgútová (SZŠ, Žilina)
  • Čestné uznanie: Ema Slyšková (SŠKP – Gymnázium Kráľovnej pokoja, Žilina)

poézia

  • 1. miesto: Rebeka Haluzová (Stredná odborná škola dopravná, Žilina)
  • 2. miesto: Veronika Kasáková (Gymnázium sv. Františka z Assisi, žilina)
  • 3. miesto: Terézia Ševčíková (Gymnázium Veľká Okružná, Žilina)
  • Čestné uznanie: Veronika Szotkovska (Strená zdravotnícka škola, Žilina)
  • Čestné uznanie: Rebeka Dorková (Gymnázium bilingválne, Žilina

Kolektívy

  • 1. miesto: 3 dámy na plti (Gymnázium bilingválne, Žilina)





0 reakcií
Zdroj: TS KrKS v Žiline


Dopravný servis
Lavobrezná
Dopravná nehoda
22:27
Lavobrezná
Policajná hliadka
22:09
Bratislavská
Dopravná nehoda
20:40
Košická
Jama na ceste
19:53
Bratislavská
Dopravná nehoda
19:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia