Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

14 december 2014 - 11:53

Dnes očakávaná zmena grafikonu. Čo všetko sa mení?

Foto: Dnes očakávaná zmena grafikonu. Čo všetko sa mení?
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dnes je deň, kedy na slovenské trate vstupuje aj tretí železničný dopravca LEO Express. Zároveň ďalšia súkromná spoločnosť RegioJet nasadzuje svoje vlaky na hlavnú trať Bratislava - Žilina - Košice. Najviac sa zmeny grafikonu prejavia na trati Praha - Žilina - Košice, kde sa predvedie výber toho najlepšieho, čo jazdí v Českej republike a na Slovensku.

Štátny prepravca v konkurenčnom boji nasadzuje Pendolino. Na trati Bratislava - Žilina - Košice bude podľa slov šéfa RegioJetu Radima Jančury jazdiť najmodernejšia lokomotíva v Európe.

Aké zmeny pripravil ŽSSK pri výmene grafikonu?

Ako sme informovali , ŽSSK pridáva vlaky nielen na hlavnej trati. Celkom pribudne v Žilinskom kraji 22 spojov. Z toho bude 8 osobákov, 8 rýchlikov a 4 regionálne expresy. Dopravná sieť po zmene grafikonu zahŕňa 265 regionálnych vlakov a 139 diaľkových vlakov

Podľa slov hovorkyne Železničnej spoločnosti Slovensko (ŽSSK) Jany Morháčovej si „polepšia si hlavne študenti a dochádzajúci za prácou v trojzmenných prevádzkach.”

Pozrite si prehľad zmien v Žilinskom kraji

Trenčín - Žilina
Pridané dva spoje - prvý s odchodom z Trenčína o 5.17 a druhý s odchodom zo Žiliny o 21.25

Žilina - Púchov

Pridané tri spoje - dva v smere z Púchova do Žiliny s odchodmi o 17.22 a 19.25 a jeden v opačnom smere s odchodom zo Žiliny o 11.51 h.

Žilina - Rajec

Počas rannej a popoludňajšej špičky hodinový takt, inak dvojhodinový.

Žilina - Čadca

Nový osobný spoj - s odchodom z Čadce o 6.05, premáva v pracovné dni.

Vrútky - Horná Štubňa

Pridané tri spoje - dva spoje premávajú z Hornej Štubne do Vrútok s odchodmi o 12.52 a 14.52. Tretím je spoj z Vrútok s odchodom o 14.20.

Ružomberok - Žilina

Pridané dva regionálne expresy -  z Ružomberka o 5.58 a do Žiliny má príchod o 6.54 a tiež vlak s odchodom zo Žiliny o 14.06 h a príchodom do Ružomberka o 15.06 h.

Žilina - Kraľovany

Pridané dva spoje - nový ranný expresný spoj z Ružomberka cez Kraľovany do Žiliny s odchodom o 5.58 a z Kraľovian o 14.54 smerujúci do Dolného Kubína.

zdroj: ŽSSK


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
05:12
Oškerda
Práca na ceste
05:10
Terchová
Jama na ceste
05:08
Strečno
Jama na ceste
04:30
Strečno
Zver pri ceste
22:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina