List Ježiškovi do Vianočnej pošty v Rajeckej Lesnej napísalo viac ako 116 tisíc detí


Foto: List Ježiškovi do Vianočnej pošty v Rajeckej Lesnej napísalo viac ako 116 tisíc detí Foto: vianocnaposta.sk

Poštovému Ježiškovi napísalo pred nedávnymi Vianocami 116 653 detí zo 47 štátov sveta. Najviac listov prišlo zo Slovenska, druhou krajinou je exotický Taiwan, z ktorého poslali deti až 4 348 listov. Osemnásty ročník Vianočnej pošty sa stal druhým najúspešnejším v histórii.

Rekord za najväčší list patrí ZŠ Mníchová Lehota, ktorá poslala list v rozmeroch 90 x 80 cm. Deti z Trnavy poslali najväčší plagát veľký 2,5 x 1 m. Najmenší list prišiel z Taiwanu a vianočné želanie sa zmestilo na list veľkosti 5 x 4 cm.

Deti si najčastejšie želali hračky, nechýbalo ani zdravie, rodina pohromade či dobré výsledky v škole

„Teší ma, že prostredníctvom Vianočnej pošty posielajú Ježiškovi spoločné listy aj celé triedy v škôlkach či základných školách. Tento rok ich prišlo 265 zo škôlok a 935 zo základných škôl. Veď Vianoce sú aj časom, kedy máme spolu s najbližšími a priateľmi tráviť spoločný čas. Medzi najzaujímavejšie listy patrí napríklad knižka, ktorá je vytvorená z kresieb detí, alebo ručne vyrobené vianočné ozdoby, ktoré deti poslali Ježiškovi,“ sumarizoval Vianočnú poštu 2016 riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik.

Ako dodal, medzi najčastejšie detské želania patrili hračky, mobilný telefón, knihy, počítačové hry, dievčatá si želali aj kozmetiku. Deti si často želali aj dobré výsledky v škole, zdravie a aby bola rodina na Vianoce spolu. Počas osemnástich ročníkov Vianočnej pošty napísalo na adresu: 999 99 Ježiško 1 669 999 detí. Počas ostatného, 18. ročníka Vianočnej pošty 2016 prišlo 116 653 listov od detí z 47 štátov.

V rebríčku najčastejších odosielateľov po Slovensku a Taiwane je na treťom mieste Hong Kong, na štvrtej priečke Česká republika a nasleduje Rusko. Ježiško odpisoval deťom v slovenskom a anglickom jazyku, tento rok poslal aj 154 listov v braillovom písme slabozrakým a nevidomým deťom.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS Slovenská pošta