Rozširuje sa bezplatné cestovanie a mení sa tarifa žilinskej MHD


Foto: Rozširuje sa bezplatné cestovanie a mení sa tarifa žilinskej MHD

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pripravil s platnosťou od 1. augusta 2014 pre cestujúcu verejnosť niekoľko zmien. Dopĺňa sa Tarifa mestskej hromadnej dopravy v Žiline o akceptáciu čipovej karty ISIC a rozširuje sa bezplatné cestovanie pre jednu dospelú osobu s detským kočíkom s dieťaťom.

Preukazy ISIC
Mesto Žilina informuje študentov, že od 1. augusta 2014 sa dopĺňa Tarifa MHD v Žiline o akceptáciu čipovej karty International Student Identity Card (ISIC). Študenti budú môcť využiť preukaz ISIC vydaný príslušnou školou na cestovanie MHD v Žiline, a to dvomi spôsobmi:
• študenti si zakúpia predplatný cestovný lístok, tzn. určitý počet ciest na svoju ISIC bezkontaktnú čipovú kartu
• študenti si zakúpia jednorazový papierový zľavnený cestovný lístok, pričom na preukázanie zľavy im bude slúžiť preukaz ISIC, v ktorého čipe bude elektronický zápis, prípadne validačná známka (hologram) na príslušný školský rok.

Cestovanie s detským kočíkom s dieťaťom
Mesto Žilina prostredníctvom Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. rozširuje bezplatné cestovanie pre jednu dospelú osobu s detským kočíkom s dieťaťom. Je to i z dôvodu bezpečnosti dieťaťa v kočíku vo vozidle MHD a s prihliadnutím na ekonomickú situáciu mnohých rodín s dieťaťom. To znamená, že ak napr. mamička s dieťaťom v kočíku nastúpi do vozidla MHD v Žiline, má nárok bezplatne cestovať ona i dieťa v kočíku.

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. si dovoľuje upozorniť verejnosť, že táto úľava na cestovnom sa vzťahuje iba na osobu, ktorá sprevádza detský kočík s dieťaťom, nie na osobu, ktorá ma dieťa v nosiči, v autosedačke atď.

„Našou úlohou nie je len zabezpečovať pohodlné cestovanie občanov v MHD, ale dbáme aj na ich bezpečnosť, preto sme prijali opatrenie, aby mamičky s dieťaťom v kočíku neplatili cestovné. Tie prirodzene musia dávať pozor na svoje dieťa v kočíku, obzvlášť keď sa vozidlo rozbieha zo zastávky alebo prudko spomaľuje, čo je v mestskej doprave bežné. Druhý rozmer je ekonomický, pretože ide o rodiny s deťmi, ktoré aj takouto formou Mesto Žilina odbremení od ďalších finančných nákladov, keď rodičia cestujú k lekárovi alebo sa vracajú z prechádzky po našom meste,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

zdroj: TS Mesto Žilina


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu