Povzbuďte pretekárov na 70. ročníku Žilinských slalomov. Na divokú vodu vyrazia už cez víkend


Foto: Povzbuďte pretekárov na 70. ročníku Žilinských slalomov. Na divokú vodu vyrazia už cez víkend Foto: Slovenská kanoistika - Sekcia divokých vôd

Na divokú vodu vyrazili už pred mnohými desaťročiami. Písal sa rok 1951, keď oddiel Sokol NV Žilina privítal vodných slalomárov na súťaži Žilinské slalomy. Športovci prišli ukázať svoju obratnosť na sútoku riek Váh a Kysuce, ktorý ešte dodnes nazývajú Krútidlo. Tradícia prežila, a tak Žilinský klub vodákov už o pár dní usporiada 70. jubilejný ročník podujatia.

„Každý ročník prináša nové výzvy a momenty. Vždy sa snažíme priniesť niečo nové, vylepšené. Dôležité je však, že tu vytvoríme jedinečnú atmosféru pre celú vodácku komunitu. Radi sa k nám vracajú nielen pretekári a ich tréneri, ale aj rodiny a priatelia pretekárov,“ uviedla podpredseníčka Žilinského klubu vodákov Renáta Daníková.

Hoci história súťaže siaha až do polovice minulého storočia, na pravidelnej ročnej báze ju začali organizovať až v ’83. Okrem krajského mesta ich hostili aj Rajecké Teplice, Vrútky, Podbanské či Strečno, no od roku 2004 je stálym miestom konania biokoridor na Váhu v Žiline.

Aktuálny míľnik pritom nie je len pripomienkou dlhej histórie podujatia, ale aj jeho významu pre tento olympijský šport na Slovensku. Preteky už absolvovali tisícky pretekárov, stovky trénerov, rozhodcov a činovníkov a ich číslo zanedlho opäť narastie. V areáli vodných športov pod Dubňom sa predstavia pretekári už najbližší víkend 11. a 12. mája 2024.

„Tento ročník bude určite špecifický. Plánujeme osláviť toto výročie aj ocenením osobností, ktoré sa aktívne zaslúžili o rozvoj a podporu tohto olympijského športu v Žiline. Pozývame aj verejnosť, aby si našli čas a prišli s nami osláviť tento športový sviatok,“ dodáva Daníková.

Miesto: Areál vodných športov pod Dubňom, Žilina
Dátum: 11.05.2024 - 09:00    12.05.2024 - 17:30


Prečítajte si viac: