Ako neprísť o peniaze? Na tejto stránke falošnej „Packety“ vám balík nevybavia


Foto: Ako neprísť o peniaze? Na tejto stránke falošnej „Packety“ vám balík nevybavia Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Pripomína oficiálnu stránku obľúbenej prepravnej spoločnosti Packeta, no ide len o obyčajný podvod. Polícia upozorňuje na falošnú internetovú stránku, ktorej cieľom je získať prístup k účtom a financiám návštevníkov.

Snaží sa pôsobiť čo najviac dôveryhodne, na webe sú detaily, ktoré sa na pôvodnú stránku prepravnej spoločnosti nápadne podobajú. Balík alebo problém s ním však nie je možné prostredníctvom tejto stránky vybaviť.

Ide o phishingový podvod. Zakladatelia stránky sa jednoducho snažia získať prístup do vášho účtu a následne z neho získať aj peniaze. 


Na stránke sa nachádzajú aktívne tlačidlá. Po kliknutí na „získajte peniaze“ bude človek automaticky presmerovaný na stránku, ktorá vyzerá ako stránka vašej banky, no v skutočnosti nie je. Vyžaduje zadanie údajov o platobnej karte, pričom po splnení tohto kroku sú peniaze z karty nenávratne preč.

Polícia na sociálnej sieti radí, aby si v prípadoch, kedy si človek nie je istý autenticitou internetovej stránky, skontroloval adresu stránky v internetovom adresári. V opačnom prípade môžete riskovať stratu svojich peňazí.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky