Dvaja Kysučania mali v neoprávnenej držbe zbrane, skončili v rukách polície


Foto: Dvaja Kysučania mali v neoprávnenej držbe zbrane, skončili v rukách polície
Galéria: 6 fotiek

V rukách čadčianskej polície skončili na prelome rokov 30 ročný Marián a 37 ročný Michal, obidvaja z okresu Čadca. Obvinený Marián si bez povolenia zadovážil a v dome v Turzovke držal krátku ručnú palnú zbraň, tzv. opakovací revolver, v ktorom sa nachádzalo 5 nábojov a jedna nábojnica.

Obvinený Michal si bez povolenia zadovážil a tiež v dome v Turzovke držal krátku ručnú palnú zbraň (samonabíjaciu pištoľ) kalibru 9 mm, na ktorej bolo odstránené výrobné číslo na tele zbrane. Pištoľ mala naskrutkovaný tlmič hluku výstrelu so zásobníkom, v ktorom boli dva náboje. Obvinený Michal tiež neoprávnene držal aj 54 kusov nábojov s označením S&B Special 38, 36 kusov nábojov s označením 9x19 S&B15 a 18 kusov nábojov Luger S&B 9 mm. Zbrane a strelivo boli zaistené a zaslané na kriminalistickú expertízu.

Obvinený 37 ročný Michal sa mal navyše zbraňou vyhrážať 44 ročnej žene ujmou na živote a zdraví, pričom jeden krát zo zbrane aj vystrelil do steny rodinného domu v Turzovke. Týmto konaním v nej vzbudil obavu o život a zdravie.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Čadci obvinil 30 ročného Mariána zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a 37 ročného Michala zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečinu nebezpečného vyhrážania.

Obidvom obvineným mužom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvinených do väzby.Prečítajte si viac:Zdroj: KRPZ Žilina