Žilinský kraj investuje do obnovy ciest ďalších 560-tisíc eur. Pozrite sa, kam peniaze pôjdu


Foto: Žilinský kraj investuje do obnovy ciest ďalších 560-tisíc eur. Pozrite sa, kam peniaze pôjdu Foto: ŽSK

Od začiatku septembra začala Žilinská župa obnovovať ďalšie úseky ciest II. a III. triedy.

„Podarilo sa nám vyčleniť v rozpočte 560-tisíc eur, ktoré investujeme do opravy viac ako deviatich kilometrov našich vozoviek. Sme správcom a vlastníkom 1430 kilometrov ciest a našou snahou je neustále zlepšovať ich stav a vytvárať motoristom pohodlnejšie podmienky. Každoročne na rekonštrukcie vyčleníme v rozpočte státisíce eur, no zatiaľ to nestačí. Hľadáme ďalšie spôsoby, ako nájsť finančné prostriedky, aby sme mohli v pozitívnom trende obnovy ciest pokračovať aj naďalej,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár.

V regióne Liptova sa vďaka finančnej investícii takmer 230-tisíc eur podarilo nahradiť starú vozovku novým tri a pol kilometrovým asfaltovým povrchom. Cesta v Demänovskej doline, v Ivachnovej a úsek medzi obcami Pavlova Ves a Liptovské Beharovce je už dnes pokrytý takmer 3-tisíc tonami asfaltovej zmesi. Na Orave tento týždeň cestári dokončili aj 800- metrovú obnovu úseku v obci Breza – Mútne a momentálne začali práce na vozovke v Zákamennom - Novoti, kde nový povrch pokryje viac ako jeden kilometer cesty. Cez tisíc ton asfaltovej zmesi si vyžiadalo finančné prostriedky vo výške takmer 110-tisíc eur.


„Budúci týždeň čaká obnova vozoviek obce Folkušová a Mošovce v regióne Turca, kde na 865 metrov ciest položia pracovníci Správy ciest ŽSK 850 ton asfaltu v hodnote 60-tisíc eur. Takú istú sumu sme investovali aj do nového povrchu ciest v regióne horného Považia na takmer 1,5-kilometrovom úseku,“ uviedol riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý.

Doplnil tiež, že na cesty vo Višňovom a Zbyňove – Kľače spotrebujú cestári viac ako tisíc ton asfaltovej zmesi. V októbri pokladanie nových povrchov ciest ukončia v kysuckom regióne na vozovkách Rakovej Korcháň a Ochodnice. Spolu 1263 metrov pokryje ďalších tisíc ton asfaltu v hodnote takmer 100-tisíc eur.

„Samozrejme, okrem obnovy týchto ciest, na ktoré sa nám podarilo uvoľniť finančné prostriedky, pokračujeme v ďalších plánovaných opravách. Aktuálne pracujeme na ceste v Žilinskej Lehote, odkiaľ budeme pokračovať do Lietavy,“ uzavrel I. Mokrý.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu