Na diaľnici D3 sa zrazil kamión s osobným vozidlom, premávku obnovili po takmer šiestich hodinách


Foto: Na diaľnici D3 sa zrazil kamión s osobným vozidlom, premávku obnovili po takmer šiestich hodinách

Na diaľnici D3 pri Žiline došlo v utorok 3. januára 2023 krátko pred 18:30 k dopravnej nehode osobného motorového vozidla s kamiónom, ktorý následne narazil aj do zvodidiel. Udalosť sa stala v smere od Žiliny na Bytču na úrovni obce Horný Hričov. 

Na mieste zasahujú hasiči z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline i diaľničná polícia. Po náraze došlo k úniku prevádzkových kvapalín jedného z vozidiel, v dôsledku čoho aktuálne prebieha čistenie vozovky od kilometra 6,5 od Žiliny smerom na Bratislavu v dĺžke približne 7 kilometrov. Policajný zbor SR o tom informoval krátko pred 20:00.

Miesto nehody je označené diaľničnou patrolou a v predmetnom úseku komunikácie je dočasne znížená rýchlosť. Diaľnica D3 v smere od Strážova a od Brodna vrátane tunela Považský Chlmec smer na Bratislavu bude z dôvodu čistenia vozovky uzavretá na približne 5 až 10 hodín. Najbližší výjazd na diaľnicu sa nachádza pri meste Bytča,“ doplnila polícia.

Hasičský a záchranný zbor taktiež informoval, že ani jeden z účastníkov nehody neutrpel zranenia.


Aktualizácia o 23:39

Premávka na diaľnici D3 v smere od Žiliny na Bratislavu je už plne obnovená a bez obmedzenia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu