V Dolnom Kubíne otvorili vynovený zimný štadión. Vstup je do konca apríla zadarmo


Foto: V Dolnom Kubíne otvorili vynovený zimný štadión. Vstup je do konca apríla zadarmo Foto: Pexels

Vynovený štadión môžu obyvatelia navštíviť už tento víkend. Radnica organizuje verejné korčuľovanie v sobotu 26. marca od 17.00 do 19.00 a v nedeľu 27. marca od 13.00 do 14.30 a od 15.00 do 16.30. 

Práce na obnove štadióna trvali takmer celú zimu a aj preto sa mesto rozhodlo prvý mesiac na novom štadióne nevyberať vstupné. 

Korčuľovanie bude pre všetkých zdarma až do konca apríla. Ide o formu poďakovania za trpezlivosť počas rekonštrukcie,“ uviedol pre TASR zástupca primátora Matúš Lakoštík. 

Štadión má zrekonštruované šatne, ktoré sú plne bezbariérové. Pribudlo moderné osvetlenie, nová rolba a obnovy sa dočkala aj strojovňa chladenia.

Nový systém chladenia je bezúdržbový, úspornejší a na svoj chod potrebuje už len 1,5 tony čpavku. To je oproti starému systému, kedy bolo potrebných šesť ton čpavku, zníženie o 75 percent,” skonštatoval Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.

Predpokladaná hodnota rekonštrukcie športoviska bola viac ako 800 000 eur. Verejným obstarávaním sa ju samospráve podarilo znížiť na približne 690 000 eur. Polovicu sumy hradil Fond na podporu športu, druhú polovicu zaplatilo mesto zo svojich prostriedkov.

Prečítajte si viac:


Zdroj: TASR