Mestský úrad v Žiline zostáva naďalej zatvorený, prístupná bude len podateľňa a pokladňa


Foto: Mestský úrad v Žiline zostáva naďalej zatvorený, prístupná bude len podateľňa a pokladňa

Mestský úrad v Žiline bude pre verejnosť aj naďalej uzatvorený. Dôvodom na obmedzenie jeho činnosti sú preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu spojené so zákazom vychádzania, ktoré platia od začiatku nového roka do 7. februára.

Od pondelka 1. februára budú prístupné len služby podateľne a pokladne. Samospráva upozorňuje, aby občania osobnú návštevu úradu využívali uvážene a v nevyhnutných prípadoch, ak nie je možné ich požiadavku riešiť zaslaním zásielky alebo elektronickou komunikáciou.

Pokladňa a podateľňa budú prístupné v nasledovných časoch:

  • pondelok, utorok, štvrtok - od 08:00 do 14:00 hod.
  • streda - od 08:00 do 16:00 hod.
  • piatok - od 08:00 do 14:00 hod.
  • sanitárna prestávka na dezinfekciu - každý deň od 11:30 do 12:00 hod.

Do budovy úradu budú mať prístup len osoby s platným negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19, povinné sú rúška, dezinfekcia rúk a rozostupy.

Pracoviská v Klientskom centre Ministerstva vnútra SR (v budove Europalace, Vysokoškolákov 33B) na žilinskom sídlisku Vlčince budú pre verejnosť k dispozícii podľa nasledovného režimu:

Občania môžu pri riešení svojich záležitostí naďalej využívať elektronickú komunikáciu s konkrétnymi odbormi či zamestnancami. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu aj na internetovej stránke mesta a osobitnej internetovej stránke koronavirus.zilina.sk.

 

Prečítajte si viac:

Zdroj: Mesto Žilina