Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

30 apríl 2017 - 19:26

Mesto plánuje prenajať pozemky pre umiestnenie 92 kusov kontajnerov na textil

Foto: Mesto plánuje prenajať pozemky pre umiestnenie 92 kusov kontajnerov na textil
Foto: ilustračné - zilina.sk

Vyplýva to z oznámenia o zámere prenajať majetok priamym prenájmom, ktoré sa svojej webovej stránke zverejnilo Mesto Žilina. Cieľom je poskytnúť do prenájmu spolu 92 kusov pozemkov, každý o výmere 2 m2, za účelom umiestnenia kontajnerov na textil.

Potenciálny nájomca musí ponúknuť minimálne symbolických 8 eur mesačne, pri vyhodnocovaní bude rozhodovať primárne navrhovaná cena. „Pri vyhodnocovaní predložených ponúk bude rozhodujúcim kritériom výška nájomného, avšak vyhľasovateľ je oprávnený vybrať návrh, ktorý mu najlepšie vyhovuje,“ spresňuje oznámenie.Priamy prenájom sa bude uzatvárať na dobu neurčitú, lehota odovzdania ponúk je do 11. mája 2017. V meste Žilina už dnes fungujú kontajnery na textil, ktoré prevádzkuje spoločnosť nadácia ECO textil. Tá pôsobí podľa údajov na vlastnej webovej stránke na Slovensku už od roku 2012, kontajnery spoločnosti sa nachádzajú vo väčšine okresných a krajských miest.

Dôvodom pre triedenie textilu je pomoc pri ochrane životného prostredia, pričom podľa dostupných údajov je až 97 percent odevov v kontajneroch vhodných na ďalšie použitie. Z recyklovaného textilu sa vyrábajú napríklad textilné čistiace handry či alternatívne palivo pre priemysel.

17 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
10:11
Estakáda
Jama na ceste
09:59
Košická
Prekážka na ceste
09:56
Považský Chlmec
Policajná hliadka
09:40
Budatínska Lehota
Kolóna
09:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.