Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V žilinskej nemocnici vyskočil z okna 72-ročný pacient

01 august 2015 - 17:21

Vojaci z 5. pluku sú pripravení, pomáhali už napríklad s diviakmi na Hájiku

Foto: Vojaci z 5. pluku sú pripravení, pomáhali už napríklad s diviakmi na Hájiku
Foto: vojak.mil.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V rámci integrovaného záchranného systému môžu príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR) pomáhať pri riešení mimoriadných udalostí. Od roku 2012 našťastie nebola potrebná pomoc ani prostriedky pre podobné situácie, mesto Žilina však napriek tomu už v minulosti využilo spoluprácu s OS SR. Hovorca mesta Pavol Čorba pre TASR uviedol, že išlo o prípad výskytu diviakov na sídlisku Hájik.

Prevažne reprezentatívne účely

Pozitívnou správou je, že vojenská sila nemusela byť za posledné obdobie využitá a spolupráca prebieha prevažne na reprezentatívnej úrovni. Ako uviedol pre TASR hovorca 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline Mário Pažický, elitní vojaci spolupracujú s mestom Žilina najčastejšie poskytnutím príslušníkov pluku pre dôstojný priebeh pietnych aktov, osláv, kladení vencov pri výročiach oslobodenia či víťazstva nad fašizmom. 5. pluk pomáha aj počas prijímania zahraničných návštev a stará sa o šírenie dobrého mena OS SR. To dosahuje pomocou vzdelávania a výchovy nasledujúcich generácií napríklad počas branných dní alebo dní pre deti.

“Pre domáci krízový manažment je 5. pluk špeciálneho určenia pripravený pomôcť samospráve v zmysle platnej legislatívy pri riešení mimoriadnych situácií obyvateľov mesta. Aktivity mesta Žilina nevynechávajú príslušníci pluku ani vo voľnom čase a snažia sa byť nápomocní. Za zmienku stojí pomoc pri eliminácii výskytu diviačej zveri ohrozujúcej obyvateľstvo miestneho sídliska Hájik a majetok jeho obyvateľov.” uzatvoril pre TASR hovorca 5. pluku špeciálneho určenia.


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
23:37
Košická
Policajná hliadka
22:57
Oškerda
Policajná hliadka
22:14
Krasňany
Zver pri ceste
21:59
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.