Dnes najčítanejšie
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Jána Čelka za rektora Žilinskej univerzity

11 február 2022 - 16:43

Polícia pre pribúdajúce nehody v najbližších týždňoch sprísni kontroly motoristov, pokuty budú chodiť poštou

Foto: Polícia pre pribúdajúce nehody v najbližších týždňoch sprísni kontroly motoristov, pokuty budú chodiť poštou
Foto: Polícia Slovenskej republiky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Policajný zbor od dnešného dňa (11. 2.) sprísňuje kontroly na cestách v Slovenskej republike. Cieľom je zlepšiť dopravno-bezpečnostnú situáciu a pozitívne ovplyvniť nepriaznivý vývoj usmrtených osôb pri dopravných nehodách. Sprísnené opatrenie potrvá až do 6. marca 2022.

Policajti počas nasledujúcich týždňov zvýšia dohľad a svoju pozornosť zamerajú predovšetkým na kontrolu dodržiavania ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy, spôsobu jazdy vodičov, dodržiavania pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami, dodržiavania povinností vodičov voči chodcom a cyklistom, dodržiavania povinností chodcov a cyklistov v cestnej premávke.

Kedy a kde budú policajti?

Dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky budú policajti vykonávať v dňoch a v časoch, kedy dochádza najčastejšie k dopravným nehodám s následkami na živote a zdraví, teda najmä v skorších ranných hodinách a za súmraku, a tiež v nočných hodinách cez víkendy.

„Do týchto opatrení nasadíme maximálne možné počty policajtov služby dopravnej, poriadkovej a železničnej polície. Zapojíme aj všetky technické prostriedky na odhaľovanie a dokumentovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, využijeme aj inštitút objektívnej zodpovednosti, čo znamená, že koho pri páchaní priestupkov nezastavíme priamo na mieste, príde mu pokuta domov poštou,“ spresňuje Policajný zbor.

Podľa polície sa na nepriaznivej nehodovosti v tomto roku v značnej miere odzrkadľuje aj situácia spôsobená pandémiou COVID-19, veľa ľudí žije v neistote z dôvodu neistého zamestnania, prepúšťania a ďalších nepriaznivých faktorov v spoločnosti, čo sa odzrkadľuje aj na nervóznom a nesústredenom správaní sa za volantom.

„Samozrejme v období núdzového stavu v minulom roku bola výrazne slabšia intenzita dopravy a hustota premávky, ako je tomu začiatkom tohto roka. Tieto skutočnosti veľkou mierou prispeli a stále prispievajú k nepriaznivému vývoju nehodovosti počas prvých šiestich týždňov tohto roka,“ dodáva PZ SR.

Polícia avizuje, že bude aj naďalej analyzovať a vyhodnocovať dopravno-bezpečnostnú situáciu a tomu prispôsobovať aj opatrenia v cestnej premávke.

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:57
Strečno
Kolóna
12:54
Strečno
Jama na ceste
12:45
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
12:28
Kotešová
Iné nebezpečenstvo
11:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina