Dnes najčítanejšie
Hasiči absolvovali na stavbe diaľnice pri Žiline cvičenie, zraneného pracovníka zlaňovali z mostného piliera
COVID-19 vývoj situácie v kraji

16 máj 2021 - 10:59

VIDEO: Prejazd dokončenou časťou diaľničnej križovatky D1-D3 v Hričovskom Podhradí

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Od piatku 14. mája 2021 je obnovená premávka po diaľniciach D1 a D3 na trase medzi Žilinou a Bytčou. Stavebné práce na rozšírení križovatky v prvej etape boli v smere do Bytče ukončené, od soboty pokračujú v opačnom smere na Žilinu. Obmedzenia potrvajú do 23. mája 2021 (nedeľa) - 22:00 hod.

Video zachytáva prejazd dokončeným úsekom v smere zo Žiliny do Bytče. V mieste križovania diaľnic boli vytvorené štyri jazdné pruhy, pričom diaľnica D3 sa pripája k diaľnici D1 postupným zúžením na tri a následne dva pruhy.

Po dokončení úseku Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná skala, ktorý by mal byť prejazdný do konca roka 2023, bude najviac frekventovaná premávka práve po D1.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vykonáva rozšírenie jazdných pruhov o zaraďovacie a odbočovacie. Zmena bola vyvolaná požiadavkou Ministerstva vnútra SR, Prezídia PZ, Odboru dopravnej polície na realizáciu dvojitého odbočenia diaľnice D3 na diaľnicu D1 v smere na Bratislavu.

V prvej etape išlo o uzávierku jazdných pásov diaľnice D1 vrátane tunelov Žilina a Ovčiarsko a diaľnice D3 vrátane tunela Považský Chlmec v smere zo Žiliny do Bytče. Počas druhej etapy sú úplne uzavreté diaľnice D1 a D3 v smere z Bytče do Žiliny, vrátane rovnakých tunelov.


Dopravný servis
Rudinka
Kolóna
16:55
Závodská cesta
Kolóna
16:43
Priemyselná
Jama na ceste
16:39
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
16:38
Cesta I/64
Policajná hliadka
16:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia