Dnes najčítanejšie
Vyše štvrtina pozitívnych PCR testov za včera je zo Žilinského kraja, opäť prevládajú nezaočkovaní
COVID-19 vývoj situácie v kraji

09 jún 2020 - 13:39

Na budove gymnázia v Ružomberku prebieha výmena okien a dverí za takmer 300-tisíc eur

Na Gymnáziu v Ružomberku panuje v týchto dňoch čulý stavebný ruch. Žilinský samosprávny kraj tam realizuje výmenu okien na budove a dverí v obvodových stenách. Budova gymnázia má takmer 80 rokov, okná sa nachádzali v havarijnom stave, naposledy sa menili ešte v roku 1990.

„S prácami sa začalo v čase, keď ostala škola z dôvodu opatrení proti novému koronavírusu zatvorená, čo nám uľahčilo nástup aj priebeh rekonštrukcie. Nové okná by mohli byť hotové začiatkom školského roka, najneskôr do konca septembra. Vyučovanie študentov tak nebude ohrozené,“ povedal riaditeľ gymnázia Miroslav Druska.

Celková investícia je vo výške takmer 300-tisíc eur

V rámci rekonštrukcie sa vymení celkom 204 okien, súčasťou prác bude aj úprava vonkajších parapetov, opravy omietok a obkladov po výmenách výplní, súvisiace stavebné práce a nové maľby.

„Rekonštrukciou dôjde k výraznej  úspore tepla a teda aj prostriedkov na vykurovanie. Uvedomujeme si, že je to len prvý krok. Nasledujúca etapa tohto projektu, ktorá prispeje k ďalšiemu zvýšeniu energetickej hospodárnosti budovy gymnázia, a ktorá spočíva v zateplení obvodových stien a striech, bude pokračovať podľa finančných možností Žilinského samosprávneho kraja,“ dodal riaditeľ odboru investícii a správy majetku Peter Mrvečka.

Za posledné dva roky 2019 a 2020 investovala Žilinská župa so svojho rozpočtu viac ako 1,172 milióna eur do modernizácie stredných škôl v Ružomberku. Okrem toho v týchto dňoch pokračuje aj modernizácia odborného vzdelávania na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku v celkovej investícii 1,4 milióna eur hradenej z európskych finančných zdrojov.

Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
10:57
Strečno
Kolóna
10:53
Bytčica, Dlhá
Kolóna
10:44
Nemocničná
Policajná hliadka
10:42
Košická
Kolóna
10:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia