Dnes najčítanejšie
Na moste pred Krasňanmi sa začalo s rekonštrukciou, vodiči stoja v kolónach

09 jún 2020 - 13:39

Na budove gymnázia v Ružomberku prebieha výmena okien a dverí za takmer 300-tisíc eur

Na Gymnáziu v Ružomberku panuje v týchto dňoch čulý stavebný ruch. Žilinský samosprávny kraj tam realizuje výmenu okien na budove a dverí v obvodových stenách. Budova gymnázia má takmer 80 rokov, okná sa nachádzali v havarijnom stave, naposledy sa menili ešte v roku 1990.

„S prácami sa začalo v čase, keď ostala škola z dôvodu opatrení proti novému koronavírusu zatvorená, čo nám uľahčilo nástup aj priebeh rekonštrukcie. Nové okná by mohli byť hotové začiatkom školského roka, najneskôr do konca septembra. Vyučovanie študentov tak nebude ohrozené,“ povedal riaditeľ gymnázia Miroslav Druska.

Celková investícia je vo výške takmer 300-tisíc eur

V rámci rekonštrukcie sa vymení celkom 204 okien, súčasťou prác bude aj úprava vonkajších parapetov, opravy omietok a obkladov po výmenách výplní, súvisiace stavebné práce a nové maľby.

„Rekonštrukciou dôjde k výraznej  úspore tepla a teda aj prostriedkov na vykurovanie. Uvedomujeme si, že je to len prvý krok. Nasledujúca etapa tohto projektu, ktorá prispeje k ďalšiemu zvýšeniu energetickej hospodárnosti budovy gymnázia, a ktorá spočíva v zateplení obvodových stien a striech, bude pokračovať podľa finančných možností Žilinského samosprávneho kraja,“ dodal riaditeľ odboru investícii a správy majetku Peter Mrvečka.

Za posledné dva roky 2019 a 2020 investovala Žilinská župa so svojho rozpočtu viac ako 1,172 milióna eur do modernizácie stredných škôl v Ružomberku. Okrem toho v týchto dňoch pokračuje aj modernizácia odborného vzdelávania na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku v celkovej investícii 1,4 milióna eur hradenej z európskych finančných zdrojov.

Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:24
Strečno
Jama na ceste
21:27
Stráža
Iné nebezpečenstvo
20:38
Estakáda
Prekážka na ceste
20:09
Strečno
Iné nebezpečenstvo
19:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina