Dnes najčítanejšie
Vodič v Rudine zrazil muža čakajúceho na autobusovej zastávke. Polícia zistila, že bol pod vplyvom alkoholu

31 október 2019 - 13:19

FOTO: Opravu cesty na Semeteši komplikuje spodná voda, odborníci hľadajú vhodné technické riešenie

Foto: FOTO: Opravu cesty na Semeteši komplikuje spodná voda, odborníci hľadajú vhodné technické riešenie
Galéria: 4 fotky
Foto: Žilinský samosprávny kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinský samosprávny kraj dnes 31. októbra informoval o aktuálnom stave prác na rekonštrukcii tankodromu na Semeteši. Oprava frekventovanej cesty medzi obcami Turzovka a Semeteš, ktorá je spojnicou medzi Horným Považím a Kysucami, začala ešte koncom septembra. V súčasnosti sú práce mierne spomalené a to kvôli zhoršeným geologickým podmienkam.

„Stavebné práce skomplikovala spodná voda. Podložie vozovky tvorené z plastických ílov je značne podmáčané výronmi podzemných vôd a celkovo tak sťažujú rekonštrukciu samotnej cesty. Odborníci v súčasnosti navrhujú vhodné technické riešenie, ktoré by vzhľadom na nepriaznivý stav podložia cesty, ako aj nevhodnú geológiu, zabezpečilo jej prevádzkyschopnosť,“ uvádza ŽSK vo svojom stanovisku na sociálnej sieti.

Pre Žilinskú župu je v tejto chvíli prioritou zabezpečiť zjazdnosť cesty, aby bol možný aj výkon zimnej údržby. Zimné obdobie sa totiž nezadržateľne blíži.

Všetky ukončené, pripravované alebo práve realizované rekonštrukcie a opravy ciest v Žilinskom samosprávnom kraji môžete sledovať aj v interaktívnej mape: http://www.zilinskazupa.sk/doprava/rekonstrukcie-ciest-mostov.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
06:45
Oškerda
Hmla
06:43
Lavobrezná
Práca na ceste
06:41
Strečno
Jama na ceste
05:55
Rajecká cesta
Policajná hliadka
05:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia