Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

03 jún 2019 - 18:00
INZERCIA

Tohtoročný Realitný vodičák urobilo 953 študentov, medzi najlepšími SOŠ Dopravná a Gymnázium Hlinská

Foto: Tohtoročný Realitný vodičák urobilo 953 študentov, medzi najlepšími SOŠ Dopravná a Gymnázium Hlinská
Foto: MGM Žilina

Realitné centrum MGM Žilina každoročne organizuje edukačný projekt s názvom Realitný vodičák, ktorého cieľom je zvyšovať realitnú gramotnosť študentov stredných škôl v žilinskom kraji. Projekt funguje dlhodobo s podporou VÚC Žilina, Národnej asociácie realitných kancelárii Slovenska (NARKS) a ďalších partnerov. Dodnes sa ho zúčastnilo viac než 12.000 študentov.

Aktuálneho, v poradí už 12. ročníka, sa zúčastnilo spolu 953 študentov zo 14 škôl.  Najúspešnejšou školou sa s úspešnosťou 91,28% stala SOŠ Dopravná, Žilina.  Na druhom mieste sa umiestnilo Gymnázium Hlinská s úspešnosťou 87,92% a na treťom mieste skončila SOŠ obchodu a služieb z Čadce s úspešnosťou 87,02%.

„Realitné centrum MGM sa dlhodobo snaží zlepšovať úroveň profesionality a vzdelávania na slovenskom realitnom trhu. Okrem tohto projektu zabezpečuje vzdelávanie aj pre odbornú verejnosť, vypracovala napr. koncepciu kurzov a workshopov pre NARKS, ktorou prechádza väčšina nových realitných maklérov členských kancelárií. A taktiež vypracovala osnovy a jej realitní špecialisti aktívne vyučujú odborné maturitné predmety súvisiace napr. s realitným marketingom, realitnou praxou, katastrom a pod,“ hovorí Mário Glos, CEO realitnej skupiny MGM.

Hlavným cieľom projektu Realitný vodičák je priblížiť verejnosti, ale hlavne mladým ľuďom, problematiku kúpy, predaja a prenájmu nehnuteľnosti a tiež informovať ich o aktuálnej situácii na realitnom trhu. Informácie, ktoré dostanú, sú veľmi dôležité pri zvyšovaní realitnej gramotnosti.

Účastníci projektu tak zistia, čo ich pri kúpe, predaji, resp. prenájme čaká a akých chýb sa majú vyvarovať pri podpise zmlúv. Ďalej zvýšia svoju gramotnosť v oblasti realít, dokážu kriticky myslieť a samostatne sa rozhodovať. Zvyčajne po uplynutí jedného až dvoch týždňov po prednáške a po poskytnutí študijných materiálov účastníci sa zúčastnia na testovaní.

Každý úspešný účastník, ktorý splní podmienky úspešnosti, dostane certifikát - virtuálny realitný vodičák. Tento rok bola celková  priemerná úspešnosť vysoká, až na úrovni 72%.

Projekt je oficiálne podporovaný a vyhodnocovaný aj Žilinským samosprávnym krajom a všetky náklady na jeho realizáciu znáša realitná kancelária MGM v spolupráci s partnermi projektu Stredoslovenskou energetikou a.s. a mediálnymi partnermi Žilinak.sk a Žilinský večerník.
186 zdieľaní
Zdroj: MGM Žilina

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
11:39
Košická
Kolóna
11:39
Košická
Policajná hliadka
11:30
Strečno
Kolóna
11:29
Hlavná, Bytčica
Kolóna
11:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia