Dnes najčítanejšie
Oslava narodenín obchodného centra Atrium Dubeň sa uskutoční v novom termíne 28. novembra

21 máj 2019 - 14:09

FOTO: Pri požiari drevenice v obci Bitarová zasahovalo 11 hasičov, jedna osoba sa zranila

Foto: FOTO: Pri požiari drevenice v obci Bitarová zasahovalo 11 hasičov, jedna osoba sa zranila
Galéria: 5 fotiek
Foto: HaZZ Žilina, Zb HaZZ Žilina

V pondelok 20. mája 2019 krátko pred pol jednou popoludní bol na Krajské operačné stredisko HaZZ v Žiline ohlásený požiar rodinného domu - drevenice v obci Bitarová v okrese Žilina. K udalosti boli vyslaní hasiči z Hasičskej stanice v Žiline a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline.

„Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom sú zasiahnuté vnútorné priestory spolu s podkrovím a strešnou konštrukciou drevenice. Pri požiari došlo k zraneniu dvoch osôb. Jedna zo zranených osôb, ktorá bola nadýchaná splodinami horenia sa nachádzala v silno zadymenej miestnosti vo vnútri objektu,“ informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Hasiči s použitím rebríka vyniesli zranenú osobu cez okno miestnosti a spolu s druhou zranenou osobou ich odovzdali do opatery Záchrannej zdravotnej služby. Za použitia autonómnych dýchacích prístrojov vykonávali hasiace práce a súčasne rozoberali horiace konštrukcie.

V priebehu hodiny a pol od zahájenia zásahu požiar zlikvidovali. Na požiarisku zasahovalo 11 profesionálnych hasičov s 3 kusmi hasičskej techniky. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

65 zdieľaní
Zdroj: HaZZ Žilina

Dopravný servis
Rosinská cesta
Stacionárny radar
19:12
Strečno
Práca na ceste
18:59
Strečno
Kolóna
18:54
Strečno
Práca na ceste
18:37
Strečno
Kolóna
18:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina