Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na ceste pod Strečnom sa osobné auto prevrátilo na strechu, tvoria sa kolóny

09 august 2018 - 12:12

Slávnostne otvorili novú cestu k Univerzitnému stredisku Žilinskej univerzity v Zuberci

Foto: Slávnostne otvorili novú cestu k Univerzitnému stredisku Žilinskej univerzity v Zuberci
Foto: Žilinská univerzita v Žiline

Žilinská univerzita v Žiline má dôvod na radosť. Na jej rokmi zveľaďované Univerzitné stredisko v Zuberci vedie nová cesta. V utorok 7. augusta 2018 sa uskutočnilo jej slávnostné otvorenie a budú ju môcť využívať nielen zamestnanci, ale aj široká verejnosť. Toto dielo sa podarilo vďaka dlhoročným snahám vedenia a  zamestnancov UNIZA za podpory Štátnych lesov, Urbáru Zuberec a obce Zuberec.

Krásny slnečný deň prial slávnostnému aktu a tak v obedňajších hodinách za prítomnosti vedenia Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) prestrihol stuhu rektor UNIZA prof. Ing. Jozef Jandačka, PhD., spoločne s bývalou rektorkou Dr. h. c. prof. Ing. Tatianou Čorejovou, PhD. a kvestorkou Ing. Janou Gjašikovou.

„To, že sa nám tento zámer podaril, je úžasným príkladom tvrdej práce a zanietenia tých správnych ľudí na správnom mieste. Vyžiadalo si to určitý čas, no sme radi, že s novou obslužnou komunikáciou uľahčíme prístup do tohto čarovného miesta,“ vyjadrila sa Ing. Jana Gjašiková, kvestorka UNIZA.

Zdroj: Žilinská univerzita v Žiline

Nová obslužná komunikácia s dĺžkou 340 metrov je pripojená na miestnu komunikáciu, ktorou sa široká verejnosť môže dostať do neďalekého Múzea oravskej dediny alebo Brestovskej jaskyne. Milovníci turistiky môžu zo strediska navštíviť plesá alebo blízke vodopády. V zime lyžiari ocenia 5 km vzdialené Lyžiarske stredisko Zuberec – Roháče – Spálená aj s vlekmi.

Univerzitné stredisko v Zuberci využíva UNIZA už mnohé roky, nielen na rekreáciu zamestnancov, ale aj napr.
na výjazdové rokovania. Nachádza sa totiž v jednej z najkrajších prírodných scenérií Slovenska poskytuje priam nekonečné možnosti na aktívny relax v každom ročnom období.

V areáli sa nachádza 15 chatiek, ktoré prednedávnom prešli rekonštrukciou a jedna hlavná chata, ktorej spoločenská miestnosť slúži na stravovanie, prípadne spoločenský program. V kuchyni sa varí podľa tradičných receptúr. Návštevníkom na spríjemnenie večerov alebo na prípravu chutného gulášu slúži neďaleký altánok s ohniskom. Športový areál ponúka možnosti zahrať si napríklad basketbal, volejbal či bedminton.

Na zregenerovanie tela je od roku 2013 k dispozícii fínska sauna a menší bazén, ktorý je plnený vodou priamo z potoka. Jazierko a okolitá príroda len dotvárajú prekrásnu scenériu, preto je stredisko vyhľadávaným miestom na rodinné pobyty s deťmi, usporiadanie školení, kurzov, firemných hier, detských táborov, športových sústredení, či lyžiarskych zájazdov.
203 zdieľaní
Zdroj: TS Žilinská univerzita v Žiline

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:00
Strečno
Práca na ceste
21:59
Rajecké Teplice
Práca na ceste
20:30
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:23
Košická
Stacionárny radar
19:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia