V 6. kole Open ligy zvíťazili futsalisti KSF DOXX Žilina v posledných sekundách


Foto: V 6. kole Open ligy zvíťazili futsalisti KSF DOXX Žilina v posledných sekundách

KSF DOXX ŽIlina - 1. FsK Kysucké Nové Mesto 3:2 (2:0)

GÓLY: Kabašta, Lazar, Kincl - Novisedlák, Sýkora
DOXX: Juhás, Greschner - O. Volek (K), Gavrilov, Hlucháň, M. Volek - Lazar, Kincl, Chupáň, Halama, Kabašta
KNM: Kotuláč - Boris (K), Gábor, Mičuda, Novisedlák, Sýkora, Válek, M. Ševčík, Vavrek, Minár, T. Ševčík

Do zápasu sme vstupovali s vyčkávacou taktikou, spoliehali sme sa najmä na brejkové situácie. Od úvodu sa hral vyrovnaný futsal. Bolo zrejmé, že oba tímy sa navzájom výborne poznajú a na ihrisku si nedarovali ani centimeter voľného priestoru. Dlho sa hralo bez gólov, až v 12. minúte sa individuálne presadil KABAŠTA a po narážačke s Kinclom sme sa ujali vedenia. Pre väčšinu hráčov KNM bola palubovka na Hájiku takpovediac domácou palubovkou, nakoľko tu v drese ŽFA Žirafy odohrali niekoľko ročníkov - na ihrisku bolo vidieť, že kľúčoví hráči súpera sú s palubovkou herne prepojení.

Gólové šance sa však na oboch stranách vytvárali ťažko. Gólová radosť prišla až tesne pred polčasom a na našu radosť sa presadil LAZAR, keď po peknej tímovej spolupráci zúžitkoval nahrávku Kincla. Do konca polčasu sa už žiadne z mužstiev nedostalo do čistej gólovej príležitosti a tak sme do prestávky odchádzali s dvojgólovým vedením.

Po zmene strán sme chceli pokračovať v zodpovednom výkone a súperovi nedovoliť živiť šance na úspech. Hneď v prvej minúte sa mohol presadiť O. Volek, namiesto strely však zvoli zbytočnú prihrávku. Potvrdilo sa nedáš dostaneš, keď o minútu po prepadnutí v obrane prudkou strelou vyrovnal NOVISEDLÁK (1:2). Hostia boli na koni, čo vyvrcholilo vyrovnávajúcim gólom :SÝKORU v 26. minúte. Kysučania v týchto momentoch boli na ihrisku lepším tímom a dokázali nás zatlačiť pred naše bránkovisko. Vo väčšine prípadov sme však dokázali súpera efektívne brániť, resp. v bráne bol istý Juhás.

Najbližšie k rozdielovému gólu bol kapitán Boris, jeho tvrdá rana však skončila na spojnici. V záverečnej fáze sa hostia pokúsili o power-play, ktorá býva s “lietajúcim brankárom” Mičudom pre KNM veľmi silnou zbraňou. Na túto hernú činnosť sme však boli dobre pripravení a dokázali sme ju eliminovať. Nakoniec sme 10 sekúnd pred koncom dokázali využiť chybu v rozohrávke hostí a KINCL strelou do prázdnej brány zabezpečil pre naše farby cenné tri body.

S výkonom tímu musíme byť vcelku spokojní. Tím súpera je pre nás z dlhodobého hľadiska najnepríjemnejším súperom a o to cennejší je pre nás trojbodový skalp. V druhom polčase mal súper navrch, je potešiteľné, že sme dokázali odolať a v závere s prispením šťasteny sme priklonili misky váh v náš prospech.

Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu