Považské múzeum otvára dvere svojej odbornej knižnice širokej verejnosti


Foto: Považské múzeum otvára dvere svojej odbornej knižnice širokej verejnosti

Pri príležitosti marca – mesiaca knihy pravidelne otvára Považské múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja dvere svojej odbornej knižnice širokej verejnosti. Tento rok tak učiní v predveľkonočnom období od 21. do 24. marca 2016.

Všetkým záujemcom, odborným i laickým, tak poskytuje možnosť nazrieť do bohatstva histórie, archeológie, dopravy, etnografie, drotárstva, prírodovedy a ďalších zaujímavých oblastí. V týždni od 21. do 24. marca ponúka Považské múzeum registráciu v odbornej knižnici bezplatne. Vychádza tak v ústrety predovšetkým študentom stredných a vysokých škôl, ktorí tu nájdu informácie často vyhľadávané pri štúdiu a vypracovávaní odborných prác.

Špeciálna, vedecká, odborná knižnica s bohatým fondom je súčasťou Považského múzea v Žiline od roku 1953. Vo fonde knižnice sa nachádza takmer 12 500 knižničných jednotiek, z toho je 488 starých tlačí do r. 1918. Fond tvorí literatúra spoločenskovedná, prírodovedná a vlastivedná, s množstvom zborníkov a periodickej literatúry z histórie, archeológie, geológie, botaniky, zoológie, dopravy a národopisu z domácej aj zahraničnej produkcie.

Knižnica bude počas týždňa otvorených dverí sprístupnená od pondelka 21. marca do štvrtka 24. marca 2016 v čase od 8.00 do 13.00 hod., v stredu v predĺženom čase do 17.00 hod., resp. v inom dohodnutom termíne.

Viac info na: http://pmza.sk/odborna-kniznica-pre-vsetkych/

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: -
Dátum: 12.03.2016 - 08:00