Žilinskí karatisti na európskom pohári v Rakúsku vybojovali 2 zlaté medaily a ďalšie 3 cenné umiestnenia

Galéria: 20 fotiek

V sobotu 20. mája 2023 sa na európskom pohári japonského umenia karate v rakúskom meste Zell Am See stretlo 788 športovcov z 126 klubov Európy. Medzi nimi mal zastúpenie aj slovenský Karate Klub AC Uniza Žilina, ktorý na podujatí reprezentovalo 10 pretekárov a trénerský tandem Ján Novosad (reprezentačný tréner SR) a Michal Sýkora.

Domov sa pritom členovia žilinského klubu vracali s veľkými úspechmi. Medzi konkurenciou z celej Európy si totiž na tatami vybojovali dve zlaté, jednu striebornú a dve bronzové medaily. Spomedzi všetkých klubov tak obsadili vynikajúce 16. miesto.

Turnaj mal veľmi vysokú úroveň a nebyť smoliarskych prehier Stelly Bytčanek, Alexandra Broďaniho, Olivera Bodnára a Vladyslava Viuna, mohla byť naša bilancia ešte lepšia. Celému tímu gratulujeme a ideme ďalej,“ uviedol tréner Ján Novosad.

Podľa neho sú úspechy z turnaja Euro Cup dobrým signálom pred blížiacimi sa majstrovstvami SR detí a žiakov a predovšetkým pred Svetovým pohárom mládeže WKF, na ktorý sa mladí športovci vydajú už koncom júna do Chorvátska.