V utorok 21. novembra 2017 slávnostne spustia do prevádzky ďalších 15 nových trolejbusov Zobraziť fotku
Foto: ilustračné
14 november 2017 - 15:20

V utorok 21. novembra 2017 slávnostne spustia do prevádzky ďalších 15 nových trolejbusov

Mesto Žilina pozýva všetkých občanov na slávnostné spustenie prevádzky nových trolejbusov, ktoré významnou mierou skvalitnia cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Žiline. Podujatie sa uskutoční v utorok 21. novembra 2017 o 10.30 hod. v areáli Dopravného podniku mesta Žiliny s.r.o. na Kvačalovej ulici č. 2 v Žiline.

Na konci programu bude pre zúčastnených pripravená prezentačná okružná jazda mestom, počas ktorej si budú môcť cestujúci vychutnať jazdu novým nízkopodlažným trolejbusom ŠKODA 27Tr-Solaris. Mesto Žilina a Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. pokračujú v obnove vozidlového parku, ktorá sa začala už v roku 2012.

„V súčasnosti prebieha v poradí už štvrtá etapa obnovy vozidlového parku, pričom sa zakúpilo 15 nízkopodlažných trolejbusov. Konkrétne ide o 12 kusov kĺbových trolejbusov značky ŠKODA 27Tr-Solaris a 3 kusy sólo trolejbusu ŠKODA 26Tr-Solaris. Oba typy trolejbusov majú v Žiline svetovú premiéru, preto museli pred samotným uvedením do prevádzky absolvovať homologizačný proces,“ uviedol hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.Čítajte ďalej

Najnovšie fotoalbumy