Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

14 september 2017 - 15:58

Polícia chytila 24-ročného lupiča, ktorého hľadala od marca. Teraz mu hrozí až doživotie.

Foto: Polícia chytila 24-ročného lupiča, ktorého hľadala od marca. Teraz mu hrozí až doživotie.
Foto: KR PZ Žilina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Policajti Krajského riaditeľstva PZ v Žiline v súčinnosti s policajtmi oddelenia cieľového pátrania Prezídia PZ v uplynulých dňoch zadržali 24 ročného Jána zo Žiliny, ktorý čelí obvineniu zo zločinu lúpeže. Po obvinenom polícia pátrala od marca tohto roku.  

Obvinený 24 ročný Ján zo Žiliny mal začiatkom marca tohto roku pod hrozbou použitia fyzického násilia prikázať 25 ročnému mužovi sadnúť si do auta Audi A3, na ktorom mal obvinený spoločne s ďalšími mužmi prísť do obce Konská v okrese Žilina, kde sa stretli. V aute mal obvinený 25 ročného muža udrieť päsťou do tváre a žiadať od neho peniaze a veci, ktoré má u seba. Napadnutý muž mal odovzdať obvinenému peňaženku a mobilný telefón a kreditné karty.

Obvinený mal prinútiť mladého muža požičiať si peniaze aj užiť drogu, ukradol mu aj tri eurá z peňaženky

Na to mal obvinený od napadnutého muža žiadať 500,-€. Na čo mal napadnutý muž telefonicky kontaktovať známeho v obci Konská, či mu požičia peniaze a vráti hernú konzolu. Následne sa mali všetci presunúť do bytu v obci Konská, kde mal obvinený opätovne pod hrozbou násilia dávať príkazy 25 ročnému napadnutému mužovi a tiež na jeho pokyn mal užiť drogu, čo aj z obavy urobil. Obvinený mal prehľadať byt a zobrať z neho veci ako kozmetický strojček, prívesok zo žltého kovu, mešec na peniaze s pár drobnými, puzdro s rámom na okuliare, zimnú bundu a iné drobnosti.

Napokon si mal obvinený od napadnutého 25 ročného muža vypýtať 3,-eurá, ktoré mal v peňaženke. Z bytu obvinený odišiel na neznáme miesto. Napadnutému mužovi spôsobil škodu vo výške najmenej 200,-€.

Obvinenému Jánovi hrozí za spáchaný skutok v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Vzhľadom na skutočnosť, že obvinený 24 ročný Ján bol v minulosti za trestný čin lúpeže dvakrát potrestaný nepodmienečným trestom odňatia slobody, tento krát mu hrozí trest odňatia slobody až na doživotie.

Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Dopravná nehoda
09:30
Nemocničná
Práca na ceste
09:14
Cesta I/64
Policajná hliadka
08:58
Estakáda
Policajná hliadka
08:54
Budatínska Lehota
Kolóna
08:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia