Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery rozostavanej rýchlostnej cesty R3 na Orave, ktorá bude slúžiť ako obchvat Tvrdošína

18 február 2017 - 17:00

Mladík chcel v centre mesta spáchať samovraždu, ľudia si ho nevšímali, pomohli mu mestskí policajti

Foto: Mladík chcel v centre mesta spáchať samovraždu, ľudia si ho nevšímali, pomohli mu mestskí policajti
Foto: AP

Dnes boli viacerí žilinčania svedkom nepríjemnej situácie, ktorá sa odohrala pri Farských schodoch v centre mesta. Mladík sedel na múre, nad schodmi, a vyhrážal sa, že skočí. Podľa ľudí, ktorí sa na mieste pristavili, bol zjavne pod vplyvom alkoholu a opakoval, že chce spáchať samovraždu. 

„Dnes som bola svedkom tejto nepríjemnej situácie a chcem vyjadriť dosť veľké znechutenie z ľudí, ktorí prechádzali okolo mladého chlapca. Ani jeden človek sa nad ním nepozastavil. Prišlo mi úplne normálne zavolať 159, aj keď by sa skokom možno nezabil, no mohol si spôsobiť vážne zranenia,“ píše čitateľka Alžbeta.

Mestskí policajti prišli na miesto vo veľmi krátkom čase, podľa čitateľky to bolo menej ako 5 minút. S mladíkom sa začali rozprávať a snažili sa ho upokojiť. Jeden z policajtov ho nakoniec schmatol a stiahol dozadu na zem. Vďaka zásahu príslušníkov mestskej polície sa tak podarilo zabrániť nešťastiu. Muža napokon previezli na psychiatrické oddelenie do žilinskej nemocnice.

„Ľudia by sa mali nad sebou zamyslieť. Všetci sa tvárili, že ho nevidia a nepočujú. Je to naozaj smutné,“ dodáva čitateľka.


Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
02:37
Estakáda
Jama na ceste
01:44
Rudinka
Jama na ceste
01:37
Radoľa
Práca na ceste
01:23
Oškerda
Práca na ceste
22:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Najbližšie podujatia