Dnes najčítanejšie
Hojdačka na Magure pri Oščadnici nevydržala ani dva mesiace, neznámy páchateľ ju zrezal

11 február 2017 - 13:56

Žilinský rodák Peter Cehlárik by už dnes mohol nastúpiť na prvý zápas v NHL

Foto: Žilinský rodák Peter Cehlárik by už dnes mohol nastúpiť na prvý zápas v NHL
Foto: BostonBruins.com

Už dnes v noci by sa mohol rozšíriť zoznam slovenských hokejistov, ktorí nastúpili v najprestížnejšej hokejovej lige sveta. Zoznam slovenských hokejistov v NHL by mohol vylepšiť žilinský rodák Peter Cehlárik v drese Boston Bruins.

Dnes tesne po polnoci, presnejšie o 01:00 SEČ, nastúpia “medvedi” z Bostonu „žralokom“ zo San Jose. Svoju premiéru by mal zaznamenať aj talentovaný 21-ročný krídelník, ktorého povolali do hlavného tímu v utorok. „Či vo štvrtok proti San Jose nastúpim? To sa ešte uvidí, nateraz to neviem povedať ani ja,“ uviedol v rozhovore pre tvnoviny.sk. Cehlárik bol draftovaný v roku 2013 z tretieho kola, celkovo z 90. pozície.

Premiéru v seniorskej reprezentácii zaznamenal na minuloročnom svetovom šampionáte v Rusku, kde v piatich zápasoch získal jeden bod za gól proti Nemecku. Do zámoria putoval po účinkovaní v švédskom tíme Lulea HF, pričom na farme Bostonu zaznamenal rozprávkový debut. V premiérovej sezóne sa stal s 18 gólmi v 40 zápasoch najlepším strelcom tímu Providence Bruins, ktorý je farmou Bostonu. Aj vďaka jeho výkonnosti podpísal v roku 2016 s tímom Boston Bruins trojročný úvodný kontrakt.

 3 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
20:25
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:30
Strečno
Kolóna
18:27
Oškerda
Kolóna
17:44
Košická
Iné nebezpečenstvo
17:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.