Dnes najčítanejšie
Zrážka vlaku s automobilom na železničnom priecestí skončila tragicky, príčinu vyšetruje polícia

11 február 2017 - 13:56

Žilinský rodák Peter Cehlárik by už dnes mohol nastúpiť na prvý zápas v NHL

Foto: Žilinský rodák Peter Cehlárik by už dnes mohol nastúpiť na prvý zápas v NHL
Foto: BostonBruins.com

Už dnes v noci by sa mohol rozšíriť zoznam slovenských hokejistov, ktorí nastúpili v najprestížnejšej hokejovej lige sveta. Zoznam slovenských hokejistov v NHL by mohol vylepšiť žilinský rodák Peter Cehlárik v drese Boston Bruins.

Dnes tesne po polnoci, presnejšie o 01:00 SEČ, nastúpia “medvedi” z Bostonu „žralokom“ zo San Jose. Svoju premiéru by mal zaznamenať aj talentovaný 21-ročný krídelník, ktorého povolali do hlavného tímu v utorok. „Či vo štvrtok proti San Jose nastúpim? To sa ešte uvidí, nateraz to neviem povedať ani ja,“ uviedol v rozhovore pre tvnoviny.sk. Cehlárik bol draftovaný v roku 2013 z tretieho kola, celkovo z 90. pozície.

Premiéru v seniorskej reprezentácii zaznamenal na minuloročnom svetovom šampionáte v Rusku, kde v piatich zápasoch získal jeden bod za gól proti Nemecku. Do zámoria putoval po účinkovaní v švédskom tíme Lulea HF, pričom na farme Bostonu zaznamenal rozprávkový debut. V premiérovej sezóne sa stal s 18 gólmi v 40 zápasoch najlepším strelcom tímu Providence Bruins, ktorý je farmou Bostonu. Aj vďaka jeho výkonnosti podpísal v roku 2016 s tímom Boston Bruins trojročný úvodný kontrakt.

 

Dopravný servis
Vranie
Stacionárny radar
18:54
Vranie
Policajná hliadka
18:43
Vysokoškolákov
Jama na ceste
18:07
Rajecká cesta
Stacionárny radar
17:59
Strečno
Kolóna
17:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia