Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

14 január 2017 - 11:31

V uplynulom týždni jazdil po meste zvýšený počet húkajúcich sanitiek, ich vodičov preskúšavali

Foto: V uplynulom týždni jazdil po meste zvýšený počet húkajúcich sanitiek, ich vodičov preskúšavali
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Viacerí čitatelia nás kontaktovali so žiadosťou o bližšie informácie k zvýšenému pohybu sanitiek v Žiline. Ako prvý sa ozval čitateľ Daniel, ktorý v pondelok nahlásil prejazd sanitiek v krátkom čase až 7x po Bratislavskej ulici. Druhý prípad nám hlásil žilinčan Michal, ktorý videl sanitku jazdiť po Rosinskej ceste. Ten si navyše všimol si, že na vozidle je uvedená informácia “Kontrolný výjazd”.

Po informáciách sme pátrali najskôr u hovorcu záchranárov, kde nám lektor odbornej prípravy Mgr. Jozef Minár odpovedal, že nemá bližšie informácie a odporučil nás na Krajské operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby v Žiline. Vedúci operačného strediska spresnil, že má informáciu o plánovaných jazdách počas týždňa. Tie sa mali vykonávať v pondelok, utorok a vo štvrtok. Bližšie informácie však poskytol až hovorca skupiny Falck Vladimír Vanko.

„Spoločnosť Falck Záchranná v týchto dňoch vykonáva preskúšavanie vodičov ambulancií Záchrannej zdravotnej služby. Je veľmi dôležité, aby vodiči ZZS vedeli správne reagovať na možné situácie pri jazde s použitím výstražného zvukového zariadenia,“ uviedol Vanko. Podľa jeho slov bolo konanie týchto jázd, ako aj termíny podľa jednotlivých miest a označenie vozidiel nápisom „Kontrolný výjazd“, nahlásené na Krajský dopravný inšpektorát Policajného zboru SR.

V rámci prípravy vodičov preto mohli žilinčania vidieť jazdiť vozidlá záchrannej služby aj opakovane, po tých istých úsekoch. Mnohí sa obávali, či niekde nedošlo k vážnej nehode alebo úrazu. Môžeme vás teda ubezpečiť, že v uplynulom týždni sa mestom ozývali časté sirény najmä z dôvodu preskúšania vodičov záchrannej služby.

Dopravný servis
Fatranská
Policajná hliadka
12:53
Strečno
Kolóna
12:52
Radoľa
Kolóna
12:52
Strečno
Jama na ceste
12:52
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia