Dnes najčítanejšie
VIDEO: Počas nočných hodín prebieha rekonštrukcia cesty prvej triedy pri Brodne, práce skončia v nedeľu

13 december 2016 - 09:36

Muž s takmer tromi promile narazil do oplotenia rodinného domu, zrámoval aj dopravné značenie

Foto: Muž s takmer tromi promile narazil do oplotenia rodinného domu, zrámoval aj dopravné značenie
Foto: KR PZ

V noci z piatka na sobotu šoféroval 34-ročný muž zo Žiliny s takmer tromi promile v krvi. Jeho jazda skončila nadránom dopravnou nehodou, pri ktorej sa našťastie nikto nezranil. „Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 34 ročný muž (z okresu Žilina). Obvinený muž mal v sobotu 10. decembra po 01.00 hodine viesť osobné motorové vozidlo Volkswagen Caddy po ceste prvej triedy v Rajeckých Tepliciach, okres Žilina v smere od Žiliny na Rajec,“ uviedol policajný hovorca Radko Moravčík.

Muž prešiel do protismeru a narazil do oplotenia rodinného domu, pričom spôsobil hmotnú škodu v celkovej výške približne 1800 eur. Priamo na mieste zadržali policajti mužovi vodičský preukaz, počas dychovej skúšky totiž nafúkal 1,38 mg/l alkoholu, čo sa po prepočte rovná 2,88 promile.

„Z doposiaľ presne nezistených príčin mal s vozidlom prejsť do protismeru a následne mal naraziť do dopravného značenia a oplotenia záhrady rodinného domu. Po dopravnej nehode sa obvinený muž podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,38 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu (2,88 promile). Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 1.800.-€. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz,“ dodal Moravčík.

Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.   1
0 reakcií
Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Rudinka
Práca na ceste
16:00
Mojšova Lúčka
Zver pri ceste
15:39
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
15:25
Belá
Policajná hliadka
15:08
Košická
Jama na ceste
14:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia