Dnes najčítanejšie
VIDEO: V mestskej časti Bytčica prešiel vlak cez priecestie až po otvorení závor

12 december 2016 - 12:50

Cestári Žilinského kraja dnes dostali nové posily, celkovo prešiel park obnovou za 3,7 milióna eur

Päť moderných sypačov s nadstavbami a radlicami i ďalšie nové vozidlá pre zimnú údržbu cestárov Žilinského samosprávneho kraja dnes uviedol na cesty žilinský župan Juraj Blanár spolu s generálnym riaditeľom Správy ciest ŽSK Deziderom Szabóm.

Ako spresnil Blanár, tento rok dostanú cestári 26 nových áut a 63 prídavných zariadení. Ďalších 10 vozidiel prešlo generálnou obnovou, do modernizácie investoval kraj celkovo 3,7 milióna eur. „Verím, že to pomôže najmä cestárom, ktorým sa bude lepšie jazdiť a v zime nové stroje ocenia i vodiči,“ dodal predseda ŽSK.

Nové autá bude možno sledovať cez internet vďaka GPS


Prvé nakladače, dodávky a TATRY majú už jednotlivé závody v regiónoch Kysuce, Turiec, Orava, Horné Považie a Liptov k dispozícii a pribudnúť by malo ešte päť traktorbagrov. Nové autá vybavia taktiež GPS zariadeniami a spolu s ostatnými ich bude možné sledovať na cestách online cez internet.

Modernizácia by mala pri výkonoch šetriť aj prevádzkové náklady. Žilinský kraj v zimnom období udržiava 1.356 kilometrov ciest II. a III. triedy v pôsobnosti ŽSK, 493 kilometrov ciest I. triedy a takmer 18 kilometrov rýchlostných ciest na základe zmluvy o údržbe. „Niektoré staršie stroje sa zvykli kaziť a každá oprava niečo stojí, pričom kým je auto v servise, nemôžeme ho používať do terénu. Úsporu teda očakávame v tejto oblasti,“ vysvetlil D. Szabó.

Priblížil tiež, že počas tohtoročnej sezóny už majú cestári najazdených 160-tisíc kilometrov, z čoho viac ako 100-tisíc bolo výkonových. „Veľa práce máme predovšetkým na horských priechodoch. Aj pri takomto upršanom počasí, ktoré je aktuálne v mestách, na horách môže snežiť, takže vyrážame odhŕňať alebo posýpať vždy podľa potreby,“ doplnil generálny riaditeľ SC ŽSK.


0 reakcií
Zdroj: TS ŽSK


Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
21:26
Predmestská
Stacionárny radar
21:24
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
20:44
Rudinka
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia