Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

03 november 2016 - 16:08

ŽSK otvoril nový vyasfaltovaný úsek novej cesty z Rakovej do časti Korcháň

Foto: ŽSK otvoril nový vyasfaltovaný úsek novej cesty z Rakovej do časti Korcháň
Foto: TS ŽSK
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Počas uplynulých 7 rokov prešla cesta z Rakovej do miestnej časti Korcháň niekoľkými rekonštrukciami, ktorých výsledkom je 6,2 kilometrov dlhý, vyasfaltovaný úsek. Náklady počas rekonštrukcií dosiahli 700-tisíc eur, dnes bola otvorená ďalšia časť cesty III. triedy. Tohtoročné náklady dvojtýždňovej obnovy dosiahli 250-tisíc eur.

Starosta obce Raková pri otvorení dodal, že rekonštrukcia prinesie nielen zvýšenie komfortu pre vodičov, ale aj rozvoj miestnej časti Raková – Korcháň. „Táto cesta takpovediac obsluhuje 1.114 obyvateľov a s rastúcou kvalitou rastie aj výstavba rodinných domov a podporuje sa turistický ruch. Turistické i cykloturistické chodníky smerujú z Rakovej až do susednej Českej republiky. Teším sa preto, že sa takéto dielo podarilo,“ uviedol Anton Heglas.

Podľa jeho slov si predchádzajúce opravy cesty na Korcháň pamätajú už len tí skôr narodení. „Technický stav vozovky bol tak nedostatočný, že sme tu mali kvôli jej zlému stavu aj problém s umiestňovaním detí v materskej škole,“ dodal.

Potrebu zrekonštruovať cesty uviedol aj Juraj Blanár (SMER-SD). „Modernizačný dlh, ktorý sme zdedili, keď sme cesty preberali od štátu, tu stále je. Postupne ho však znižujeme a o tom svedčí aj tento úsek cesty a ďalšie stovky kilometrov, ktoré sa nám podarilo v Žilinskom kraji za posledné roky obnoviť,“ konštatoval predseda ŽSK.

Zdroj: TS ŽSK


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:29
Hričovská
Jama na ceste
23:13
Košická
Policajná hliadka
22:14
Strečno
Jama na ceste
21:29
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia