Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od 1. októbra sa opäť sprísnia opatrenia, vláda rozhodne o vyhlásení núdzového stavu

07 september 2016 - 15:01

50-ročný vodič, ktorý včera s autom narazil do stĺpa, mal viac ako 2 promile alkoholu

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 50 ročného Jána (zo Žiliny) z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. Obvinený muž v pondelok 5. septembra podvečer viedol osobné motorové vozidlo Opel Tigra po miestnej komunikácii v Žiline. Z doposiaľ presne nezistených príčin v ľavotočivej zákrute zišiel s vozidlom mimo komunikáciu vpravo a narazil do stĺpu verejného osvetlenia.

Obvinený muž sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,02 mg/l alkoholu v dychu (2,13 promile). Pri dopravnej nehode utrpel obvinený muž zranenia s doposiaľ presne nezistenou dobou liečenia a zostal hospitalizovaný v nemocnici. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 1.300.-€. Obvinený muž viedol osobné motorové vozidlo aj napriek tomu, že bol za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený a bol mu uložený zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá.

Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.
26 zdieľaní
Zdroj: KR PZ

Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
19:38
Strečno
Kolóna
18:55
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
18:53
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:45
Hričovská
Jama na ceste
18:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia