Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

04 jún 2016 - 04:03

V Trnovom prichytili muža, ktorý sa snaží vykrádať dvory, či domy. Vrátil sa 2x na to isté miesto

Foto: V Trnovom prichytili muža, ktorý sa snaží vykrádať dvory, či domy. Vrátil sa 2x na to isté miesto
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Nedávno sme informovali o zlodejoch, ktorí úradujú v mestskej časti Žilina - Bytčica. Pohybujú sa po dvoroch rodinných domov a odnášajú si veci, ktoré majú ako takú hodnotu. Na podobnú situáciu nás upozornil čitateľ aj túto noc, 4.júna.

“Vracal som sa v noci zo stredy na štvrtok z práce, bolo asi 2:30 hod. a na dvore som stretol neznámeho muža v kapucni,” opisuje situáciu čitateľ.

Podľa jeho slov sa muž zrejme rozhliadal a hľadal niečo, čo by si mohol so sebou odniesť. Po otázke, čo hľadá, sa dal okamžite na útek. 

“Mal so sebou biely bicykel, ktorý nechal na ceste. Hneď, ako som ho oslovil, začal utekať preč. Presne tá istá situácia sa mi stala aj na ďalší deň, v podobnom čase. Dnes som ho pri návrate z nočnej čakal tretí krát, ale nestretol som ho na dvore, ani nikde na ulici,” pokračuje náš čitateľ.

Muž sa teda vrátil aj na druhý deň a skúšal šťastie znova. Opäť bol vyrušený a ďalší, tretí pokus už nezopakoval. Žiaľ, pohyboval sa po iných dvoroch, kde pokračoval vo svojej činnosti. Niektorí ľudia si jeho aktivitu spájajú s nefunkčným verejným osvetlením. To vypadlo pred zhruba štyrmi dňami a v uliciach bola úplná tma. Dnes už ale všetko funguje.

Muž nazerá do pivničných okien a necháva za sebou otvorené bránky na dvoroch. Na niektorých oknách rodinných domov tiež nechal roztrhnuté sieťky proti muchám. Ľudia by mali byť viac obozretní a nemali by nechávať hodnotné veci len tak, voľne na dvoroch.

Ak spozorujú čokoľvek podozrivé, nemusia sa báť kontaktovať políciu na čísle 158. Tá dokáže pri včasnom nahlásení páchateľa operatívne zadržať a legitimovať.


Dopravný servis
Radoľa
Práca na ceste
06:43
Strečno
Kolóna
06:38
Strečno
Jama na ceste
05:53
Lavobrezná
Práca na ceste
05:44
Rajecká cesta
Policajná hliadka
05:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia