Dnes najčítanejšie
Montážne práce na lávke na Vlčincoch neutíchajú, dokončiť by ju mali najneskôr v priebehu novembra

26 apríl 2016 - 12:38

Verejnosť spolu s poslancami a primátorom opäť čistili Lesopark

V sobotu 23. apríla organizovalo mesto Žilina už tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Chladné a premenlivé aprílové počasie neodradilo zhruba 100 dobrovoľníkov, ktorí za dopoludnie vyzbierali takmer 1 000 kg odpadu. Jarného čistenia sa zúčastnili primátor mesta Žilina Igor Choma, zástupca primátora Patrik Groma, mestskí poslanci Iveta Martinková, Ľudmila Chodelková, Peter Cibulka, Martin Barčík, Peter Fiabáne, zamestnanci úradu, občania mesta i žilinskí žiaci. Rovnako aj členovia Jednoty dôchodcov Slovenska zo Žiliny.
   
V sobotu 23. apríla sa v Lesoparku Chrasť konalo už tradičné jarné čistenie za účasti primátora mesta Žilina Igora Chomu, ktoré organizuje mesto Žilina dvakrát ročne. Napriek chladnému počasiu sa ho zúčastnilo zhruba 100 dobrovoľníkov. Mesto Žilina poskytlo účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pred obedom sa účastníci akcie mohli bezplatne občerstviť teplým čajom a čerstvými bagetami.

„Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa čistenia zúčastnili a tým dali najavo, že im nie je ľahostajný stav životného prostredia. Vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v mieste, ktoré slúži na relax a odpočinok. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval primátor Igor Choma tým, ktorí sa zúčastnili čistenia Lesoparku Chrasť. 

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Bratislavská
Zver pri ceste
13:41
Hričovská
Policajná hliadka
13:30
Strečno
Policajná hliadka
13:25
Radoľa
Kolóna
13:25
Oškerda
Kolóna
13:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina