Dnes najčítanejšie
Žilina podporuje štrajk vyhlásený združením miest a obcí Slovenska. OZ KOVO dnes informuje o generálnom štrajku

14 apríl 2016 - 13:26

Tip na výlet: Cyklotrasami v Žilinskom kraji

Foto: Tip na výlet: Cyklotrasami v Žilinskom kraji
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Prvé lúče slnka  avizujú príchod jari a množstvo žilinčanov  využíva toto počasie pre rôzne športové aktivity. Jednou z týchto športových aktivít je nepochybne cyklistika. Pre cyklistov prinášame 14 podrobne spracovaných cyklotrás dostupných prostredníctvom mobilnej aplikácie Bikemap.net. Trasy sú rozdelené podľa náročnosti do 3 skupín. Dĺžka trás je od 8 km do 63 kilometrov.

Najväčším lákadlom týchto trás je fakt, že sú situované tak, aby prechádzali popri kultúrnych pamiatkach. Vaša športová aktivita sa tak môže stať zároveň náučným výletom. Trasy sú bezplatne prístupné na stránke autora:

https://www.bikemap.net/sk/user/fb1213106435370344/created-routes/

Trasu si prostredníctvom vášho počítača uložíte do svojho profilu a následne je prístupná aj vo vašom mobilnom zariadení. Vďaka aplikácii Bikemap stále viete, kde konkrétne sa nachádzate a nikdy sa nestratíte.

Cyklotrás je mnoho, ale prečo sú tieto jedinečné ?

Trasy sú vedené po asfaltovom podklade, takže nepotrebujete  žiadne drahé bicykle a sú zjazdné pre všetkých. Všetky kultúrne pamiatky nachádzajúce sa na trase, sú v aplikácii zvýraznené a dokonca obsahujú krátku charakteristiku objektu. Tak máte základné informácie o pamiatkach vo vašej blízkosti a môžete sa dozvedieť niečo nové.  
Na záver už len prikladáme grafické spracovanie jednej z trás pre predstavu, ako funguje Bikemap v praxi.Route 3440779 - powered by www.bikemap.netZdroj: Róbert Malik


Dopravný servis
Porúbka
Práca na ceste
11:59
Oškerda
Kolóna
11:57
Strečno
Policajná hliadka
11:11
Vysokoškolákov
Kolóna
11:09
Strečno
Kolóna
10:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia