Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

14 apríl 2016 - 13:26

Tip na výlet: Cyklotrasami v Žilinskom kraji

Prvé lúče slnka  avizujú príchod jari a množstvo žilinčanov  využíva toto počasie pre rôzne športové aktivity. Jednou z týchto športových aktivít je nepochybne cyklistika. Pre cyklistov prinášame 14 podrobne spracovaných cyklotrás dostupných prostredníctvom mobilnej aplikácie Bikemap.net. Trasy sú rozdelené podľa náročnosti do 3 skupín. Dĺžka trás je od 8 km do 63 kilometrov.

Najväčším lákadlom týchto trás je fakt, že sú situované tak, aby prechádzali popri kultúrnych pamiatkach. Vaša športová aktivita sa tak môže stať zároveň náučným výletom. Trasy sú bezplatne prístupné na stránke autora:

https://www.bikemap.net/sk/user/fb1213106435370344/created-routes/

Trasu si prostredníctvom vášho počítača uložíte do svojho profilu a následne je prístupná aj vo vašom mobilnom zariadení. Vďaka aplikácii Bikemap stále viete, kde konkrétne sa nachádzate a nikdy sa nestratíte.

Cyklotrás je mnoho, ale prečo sú tieto jedinečné ?

Trasy sú vedené po asfaltovom podklade, takže nepotrebujete  žiadne drahé bicykle a sú zjazdné pre všetkých. Všetky kultúrne pamiatky nachádzajúce sa na trase, sú v aplikácii zvýraznené a dokonca obsahujú krátku charakteristiku objektu. Tak máte základné informácie o pamiatkach vo vašej blízkosti a môžete sa dozvedieť niečo nové.  
Na záver už len prikladáme grafické spracovanie jednej z trás pre predstavu, ako funguje Bikemap v praxi.Route 3440779 - powered by www.bikemap.netZdroj: Róbert Malik


Dopravný servis
Hričovská
Kolóna
17:53
Terchová
Policajná hliadka
17:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
17:45
Košická
Stacionárny radar
17:42
Nemocničná
Stacionárny radar
17:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia