Dnes najčítanejšie
Pátranie po nezvestnom mužovi z Nededze sa skončilo smutným koncom

09 marec 2016 - 23:26

Žena z Bytče si objednala kaktus z USA bez povolenia, zadržali ho colníci na pošte v Žiline

Z rastlinky kaktusu sa zrejme nikdy nebude tešiť pani z Bytče, ktorá si ho objednala z USA. Pre chýbajúce povolenie na dovoz jej tovar nemohol byť prepustený. Teraz je uskladnený v botanickej záhrade. Kaktus druhu Stetsonia coryne v plastovom kvetináči s pôdou našli pri kontrole tovaru dovezeného z tretích krajín colníci na pošte v Žiline.

Rastlina vysoká cca 30 cm bola prepravená v balíku z USA a spolu s obalom vážila kilogram. Objednala si ju pani z okresu Bytča, ktorá zrejme ani netušila, že na pohľad obyčajný kvet patrí do skupiny chránených rastlín. Takýto tovar pri dovoze do našej krajiny podlieha určitým zákazom a obmedzeniam.

Dôvodom je zabezpečenie ochrany ohrozených druhov. Na to, aby mohol kaktus prejsť colnou kontrolou, musela by mať objednávateľka vybavené povolenie na jeho dovoz. Tento doklad nepredložila a spätne jej ho orgány už nevydajú. Zásielku so živou rastlinou na pošte colníci zaistili a odovzdali do botanickej záhrady, kde jej bude zabezpečené umiestnenie vo vhodných priestoroch a poskytnutá odborná starostlivosť.
0 reakcií
Zdroj: financnasprava.sk


Dopravný servis
Belá
Dopravná nehoda
16:30
Rosinská cesta
Prekážka na ceste
16:30
Estakáda
Kolóna
16:29
Lavobrezná
Kolóna
16:28
Strečno
Kolóna
16:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia