Dnes najčítanejšie
Vyše polovica okresov Žilinského kraja prepne od pondelka do čiernej. Zvyšok bude bordový
COVID-19 vývoj situácie v kraji

11 február 2016 - 14:21

Miroslav olúpil vo Vrútkach zákazníka v bare. Mal pri sebe strelnú zbraň, hrozí mu až 12 rokov

Foto: Miroslav olúpil vo Vrútkach zákazníka v bare. Mal pri sebe strelnú zbraň, hrozí mu až 12 rokov
Foto: ilustračné

V rukách martinskej polície skončil 41 ročný Miroslav, ktorý počas v bare vo Vrútkach olúpil 31 ročného zákazníka. Stalo sa tak v sobotu 6. februára v noci v nočnom podniku vo Vrútkach, keď si 41 ročný Miroslav bez pozvania sadol k stolu, pri ktorom sedel 31 ročný zákazník. Následne si od zákazníka pýtal peniaze, keď mu povedal, že nemá, natiahol sa cez stôl, chytil ho pod krk za bundu, pričom mu poškodil zips.

Keď peniaze nezískal zavolal na 61 ročného hosťa, aby si s ním išiel sadnúť k stolu a následne tiež pýtal od neho peniaze. Keď mu povedal, že nemá, 41 ročný Miroslav vyložil na stôl pištoľ a otázku zopakoval. 61 ročný zákazník mu opäť povedal, že nemá peniaze, na to Miroslav pištoľ zo stola zobral a pod stolom ju obtiahol, pričom povedal, že je funkčná. U 61 ročného muža svojím konaním vzbudil dôvodnú obavu o život a zdravie.

podniku vzápätí vyzvali zákazníkov, aby opustili bar, že je záverečná a bar opustil aj 41 ročný Miroslav. Miroslav po odchode z baru zostal vonku a počkal na 31 ročného zákazníka, od ktorého predtým pýtal peniaze. Keď vyšiel von, pristúpil k nemu spoza rohu budovy, chytil ho opäť pod krk a vyzliekol ho proti vôli z bundy, v ktorej mal hotovosť 25,-€ a doklady, čím mu spôsobil celkovú škodu vo výške 180,-€.

Z obavy o zdravie a život napadnutý muž nekládol odpor.

Vyšetrovateľ 41 ročného Martinčana obvinil zo zločinu lúpeže. Zároveň vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Dopravný servis
Lavobrezná
Kolóna
14:30
Belá
Policajná hliadka
14:28
Predmestská
Kolóna
14:28
Hlinská
Kolóna
14:27
Vojtecha Spanyola
Kolóna
14:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia