Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

05 január 2016 - 10:42

Dvaja Kysučania mali v neoprávnenej držbe zbrane, skončili v rukách polície

V rukách čadčianskej polície skončili na prelome rokov 30 ročný Marián a 37 ročný Michal, obidvaja z okresu Čadca. Obvinený Marián si bez povolenia zadovážil a v dome v Turzovke držal krátku ručnú palnú zbraň, tzv. opakovací revolver, v ktorom sa nachádzalo 5 nábojov a jedna nábojnica.

Obvinený Michal si bez povolenia zadovážil a tiež v dome v Turzovke držal krátku ručnú palnú zbraň (samonabíjaciu pištoľ) kalibru 9 mm, na ktorej bolo odstránené výrobné číslo na tele zbrane. Pištoľ mala naskrutkovaný tlmič hluku výstrelu so zásobníkom, v ktorom boli dva náboje. Obvinený Michal tiež neoprávnene držal aj 54 kusov nábojov s označením S&B Special 38, 36 kusov nábojov s označením 9x19 S&B15 a 18 kusov nábojov Luger S&B 9 mm. Zbrane a strelivo boli zaistené a zaslané na kriminalistickú expertízu.

Obvinený 37 ročný Michal sa mal navyše zbraňou vyhrážať 44 ročnej žene ujmou na živote a zdraví, pričom jeden krát zo zbrane aj vystrelil do steny rodinného domu v Turzovke. Týmto konaním v nej vzbudil obavu o život a zdravie.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Čadci obvinil 30 ročného Mariána zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a 37 ročného Michala zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečinu nebezpečného vyhrážania.

Obidvom obvineným mužom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvinených do väzby.

0 reakcií
Zdroj: KRPZ Žilina


Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
18:53
Závodská cesta
Jama na ceste
18:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:42
Rosina
Prekážka na ceste
18:25
Strečno
Policajná hliadka
18:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.