Žilinčanom sa v 2. kole Majstrovstiev Slovenska v sedmičkovom rugby nedarilo

V sobotu popoludní sa na futbalovom ihrisku v žilinskej mestskej časti Trnové uskutočnilo 2. kolo Majstrovstiev Slovenska v sedmičkovom rugby – Memoriál Tonyho Puverle.

Rugbisti 1. RC Slovan Bratislava sa po neúspechu na domácom turnaji rýchlo spamätali a v konkurencii Spartaka Trnava, Slávie Košice a domácich Žilina Bears nenašli premožiteľa. Na druhom mieste skončili rugbisti košickej Slávie, tretiu priečku obsadili hráči Spartaka Trnava.

Žiline sa nedarilo, skončili poslední

Poslední, bez jedinej položenej päťky v zápasoch, skončili domáci Žilinčania. Žilinské medvede tak nenadviazali na dva triumfy z predchádzajúceho kola, v ktorom sa im darilo viac aj v útočnej fáze. Na domácom turnaji však dokázali zopakovať dobré výkony iba v obrane, aj to len do polovice turnaja. Potom väčšinou vlastnými chybami darovali súperom body v zápasoch.

Ďalší turnaj MSR sa uskutoční 1. novembra v Piešťanoch.

Výsledky 2. kola MSR v sedmičkovom rugby – Memoriálu Tonyho Puverle (hralo sa v Žiline – Trnovom):

1. RC Slovan Bratislava – RK Slávia Košice 31:10, Žilina Bears RC – RK Spartak Trnava 0:14, Trnava – Košice 14:33, Žilina – Slovan 0:26, Trnava – Slovan 21:28, Košice – Žilina 34:0.

Zostava Žilina Bears na turnaji: Jozef Hodás, Lukáš Birčiak, Pavol Majerčík, Dávid Mihalík, Marek Maloyer, Martin Maloyer, Michal Kolárik, Martin Bardun, Michal Lašák, Ivan Hanuska, Jakub Beczányi